Hol érdemes venni nagy méretű (óriás) bőröndöt?
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy hol érdemes minőségi, óriás bőröndöt vásárolni? Láttam, hogy van a tescoban, sparban, de nem tudom, hogy mennyire jó a minősége.
Ezzel kapcsán lenne még egy kérdésem, inkább felteszem itt, nem szeretnék újabb kérdést feltenni :D szóval van ez a repülőgépen súlylimit a bőröndökre, erről valaki tudna nekem felvilágosítást adni?
Keress rá a repülő cég portálján.
Tescoban, sparban ne vegyél. Keress szaküzletet.
Az éves nyaralásra teljesen jó egy teszkós bőrönd is. Ha viszont hetente-havonta utazol, akkor valóban érdemes lehet egy drágább, strapabíróbb darabra beruházni, Samsonite pl kb örökélet. A lassan éves darabom is hibátlan, pedig megjárt sok helyet.
Egyébként a polgári repülésben egy csomag maximum 32 kg lehet.
Attól függ, mire használnád. Ha repülőre, akkor mindenképpen kemény fedelűt, hogy ne sérüljenek a cuccaid. És ha kemény fedelű, akkor jó minőség, hogy ne törjön el egy-két használat után. Nálam ebben a kategóriában csak a Samsonite és az American Tourister jön szóba.
Nem repülős utakhoz teljesen jó az olcsó, nem márkás bőrönd is.
Köszönöm a hasznos válaszokat! 😊
A kemény falú bőrönd nem törik? Úgy hallottam, hogy eltörhet, főleg ha pakolásnál dobálják a repülőn 😅
A kézipoggyászként magadnál tartott táskára jobban tudsz vigyázni. A kézipoggyászt te cipeled, más nem is nagyon ér hozzá, kevésbé kell ellenállónak lennie. A feladott poggyásszal bármi történhet és szinte minden meg is fog történni vele.
Nincs ha. Pakolásnál dobálni fogják a bőröndöket. Ez tény, veheted garantáltnak. A rakodó munkások napi 8-14 órában bőröndöket pakolnak és ritkán a legkifinomultabb emberek. Szóval nem fognak velük finoman bánni. Tele a net olyan felvételekkel, hogy ha nem érnek el valamit, ráállnak egy bőröndre, meg akár 1 emelet magasságból is inkább ledobják a betonra, minthogy lecipeljék egyesével egy lépcsőn.
Sok esetben a poggyász továbbító rendszer is egy nagy lökéssel/rúgással mozgatja a bőröndöket a futószalagon, a futószalag végén le fog esni a többi bőröndre. A poggyász szállító kocsin és a repülőgép gyomrában is egymásra pakolják a bőröndöket és minél jobban kapkodnak, vagy fáradnak, annál inkább dobálni fogják őket finom pakolás helyett.
Egyébként a reptéren kérhetsz kártérítést, ha megsérült a bőröndöd utazás után, de ezt rögtön érkezés után célszerű megtenni, amikor általában az ember már fáradt, elnyűtt és ezért nem nagyon foglalkozik vele.
A méret és súly határokat a légitársaságok külön-külön szabályozzák. Érdemes ott tájékozódnod róla, hogy mik a korlátok, akikkel utazni fogsz. A feladós bőröndökre kevesebb korlátozás szokott vonatkozni, mint a kézipoggyászra. Itt általában csak a súly határba kell beleférni, a méretet kevésbé szokták nézni. Arra viszont figyelj, hogy bizonyos dolgokat (pl. Li-Ion akkumulátorok) nem szabad a feladós bőröndbe tenni, csak a kézipoggyászba. Ugyanígy bizonyos dolgokat meg csak a feladós poggyászban szállíthatsz, a kéziben vagy egyáltalán nem (pl. kés), vagy csak nagyon limitáltan (pl. folyadékok, krémek).
Az nagyon jó tanács, hogy minél könnyebb táskát vegyél, mert minél nehezebb a táska, annál kevesebb marad a súly keretedből a tényleg szállítani kívánt holmiknak.
A legolcsóbb Tescós bőröndök esélyes, hogy nem fogják 1-2 utazásnál tovább bírni, viszont lehet, hogy olcsóbbak annyival, hogy még így is megérje valakinek. Nem biztos, hogy elvetendő ilyet venni.
Nekem volt ilyen olcsó, vászon bőröndöm, teljesen jól használható volt - egészen addig, míg előbb a külsejére szerelt húzó kar, aztán az egyik kereke is el nem tört. Utána már egyre inkább használhatatlanná vált - illetve frusztrálóvá a küzdelem a hibáival.
Mivel a bőröndöket biztosan dobálni fogják, kevésbé sérülnek, ha a húzó szerkezet a bőrönd belsejében van, nem kívül. Ha kívül van a húzó szerkezet, akkor szinte biztos, hogy az fogja kapni a legnagyobb ütéseket, így sérülni, törni is az fog leginkább. A kerekekre is ugyanez vonatkozik, de a kerekeket egyik cég sem tudja belülre tenni, így az mindenképp ki fog lógni.
A vászon külsejű bőrönddel a legnagyobb gond, ha esőben utazol, elázhat benne minden és még ha belül mindent nylonba csomagolsz, akkor se a legjobb egy csurom vizes bőröndöt pakolásznod a szobában sem.
A merev műanyag falú bőrönd jobban védi az ütésektől, ami benne van, viszont maga a műanyag fal nagyobb eséllyel fog sérülni, ha olyan behatás éri, amit már nem tud a merevségével felfogni. Vannak puhább, rugalmasabb műanyag falú bőröndök, amik kevésbé védik a bennük levő dolgokat, viszont mivel rugalmas a bőrönd anyaga, így a nagyobb erőhatásra nem törni fog általában, hanem csak hajlik, vagy behorpad, de aztán vissza is áll az eredeti formájára. Ezek tartósabbak lehetnek és ha csak ruhákat, vagy más nem törékeny dolgokat csomagolsz bele (vagy a törékenyeket ügyesen a ruhák közé alaposan védve), akkor jobb megoldást is jelenthetnek.
Spar-ban (de más boltokban is) rendszeresen szoktak lenni bőrönd akciók. Legutóbb American Turister bőröndöket lehetett egész jó áron kapni (talán még maradt valahol belőlük). Egy korábbi akcióban én egy nagy Ellehammert vettem, amivel sok helyen voltam és minden utazást jól viselt, semmi gond nem volt vele.
Túlságosan hatalmas bőröndöt nem biztos, hogy érdemes venni és hurcolni, mert attól, hogy a súlyhatár miatt felengedik, még neked irtó macerás lesz vele közlekedni. A legtöbb esetben meg nem is szükséges annyira sok cucc. Érdemes alaposan átgondolni, hogy mire van szükséged és a lehető legpraktikusabban csomagolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!