Hogyan érdemes költségeket számolni ?
A büdzsé nagyságának értelemszerűen csak az egyik dimenziója az, hogy mi mennyibe kerül, a másik, hogy mi mindent szeretnél kifizetni belőle, miket szeretnél csinálni. Hányszor ennél, és mit? Csak várost nézel, vagy be is mész ide-oda? Mindeközben nasi, fagyi, sör, koktél, tízórai, uzsonna? Részt veszel valami szervezett programon? Szeretnél költeni szuvenírre, ruhákra, használati tárgyakra, etc.? Bérelsz autót, taxizol, vagy tömegközlekedsz? Viszel magaddal mindent (fogkrém, dezodor, szúnyog elleni spray, etc.) vagy ott veszed meg őket? Ezeket a kérdéseket nyilván nem nekem, hanem saját magadnak kell megválaszold, és akkor be tudod lőni a hozzávetőleges büdzsét. Egy másik út, hogy x egységnyi pénzed van, aminek elégnek kell lennie, és megnézed, hogy abból milyen napi programokat lehet kihozni.
Az EU-ban nagyjából itthoni árakon mindenhol el lehet működni (sok helyen még jobban is, mint itthon). A világ többi részén pedig röviden utánaolvasok (Tripadvisor, Lonely Planet, utazós blogok, amit dob a Google), hogy milyenek az árak. Ha valami konkrét helyre is mennél (pl. vidámpark, állatkert, hajózás, etc.) annak általában pontosan meg tudod nézni az árát.
Kérdező, tkp. te utókalkulációt szeretnél csinálni minden egyes utazásodról, vagy mi a célja a költségszámolásnak?
Az előkalkulációhoz nyilván vannak adatok, pl. numbeo-n, de ugye az ördög a részletekben rejlik. Hiába van odaírva, hogy átlagosan 20 EUR-ból lehet megebédelni X vagy Y nagyvárosban - nagy a szórás tól-ig, hiszen ezek átlagos számok.
A pénzváltással meg manapság már nem érdemes bajlódni, sokkal olcsóbb a bankkártyahasználat.
A #2 tokeletesen osszefoglalta.
+1 szavazat erre a módszerre
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!