Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Honnan jött Grúziának a...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Honnan jött Grúziának a "Georgia" név?

Figyelt kérdés

Tudom, 1st world problems, de le kell írnom...


Nyáron tervezek utazni Grúziába. Több éve csodálom a kultúrát, a több évszázadra visszatekintő történelmet, az egyik legősibb kaligráfiát, az utcán random dalra fakadó emberekt; tényleg, mindent imádok, ami a grúz kultúrához kapcsolódik.

Már megterveztem az utazást, 12 napok fogok kint tölteni, főként a Kaukázus mellett, 2-3 napot szánok a fővárosra. Ma próbáltam megmutatni térképen egy barátomnak, hogy mikor merre tervezek menni - Georgia regions, rákerestem google-n, és 10 percig lapoztam, mire Grúziát adta ki.

Miért akarnak az országuknak egy olyan nevet adni, ami már egy amerikai állam neve? Így tök keverhető... Miért nem jó, ha úgy hívná mindenki, ahogy ők maguk is: Szakartvelo?


2022. jan. 19. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ők maguk nevezik így a saját országukat angol nyelven. Nyilván megvanan erre a történelmi okok.
2022. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Tessék...


[link]


" The name of the country comes from the Russian word Gruzia, which was in turn derived from the Persian and Turkish versions of the name George, Gorj and Gurju. It’s not clear when the Brits started using the word Georgia in place of Gruzia, but scholars believe the switch happened sometime in the late Middle Ages."

2022. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Mi az, hogy miért akarnak az országuknak olyan nevet adni, ami MÁR egy amerikai állam neve? :)


1320-as az első ismert külföldi (olasz) említése az országnak, míg Georgiát 1733-ban alapították. Etimológiailag is totál eltérő alapjai vannak az elnevezéseknek.

2022. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
3: igen, ahogy a fölötted lévő linken is leírják, sokkal korábbi az egykori Grúzia Georgia elnevezése.
2022. jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként ajánlom mindenki figyelmébe a Magyar Tudományos Akadémia állásfoglalását, igen, kétkedők kedvéért annak a szervezetnek az állásfoglalását, melybe alapvetően a legokosabb elmék kerülnek be. Ők egyértelműen a Grúzia elnevezést javasolták. Indokolták is.

Okés, én is tudom, hogy a smittpálfélék, és a gyengébb felfogóképességűek ezt nem értették meg, és nem tudnak guglizni sem.

De te kedves kérdező nyugodtan hagyatkozz rájuk. És ha érdekel, mi magyarok miért nevezzük Grúziának Grúziát, kérlek gugliz.

2022. jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Miért akarnak az országuknak egy olyan nevet adni, ami már egy amerikai állam neve?"


Nem tudom milyen alternatív történelmet tanultál, de Georgia mint ország előbb volt mint Georgia állam.

2022. jan. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy meg így hívják az országukat:

[link]

2022. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Turisztikai szempontból mondjuk óriási baklövés, ennél még a Sakartvelo is jobb lenne. A Georgia ráadásul ugyanolyan idegen név nekik, mint a Grúzia.
2022. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!