Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 3 évvel ezelőtt voltam Olaszor...

3 évvel ezelőtt voltam Olaszországban, Velencében. Mai nap folyamán kaptam egy levelet?

Figyelt kérdés
Szóval a történet a következő. 2018 augusztusában voltunk a családdal Velencében. Délután 14 óra körül hagytuk az autót a parkolóházban, és 18 óra körül értünk vissza a parkoló a az autó ért. Egy évre rá jött egy ajánlott levél, büntetés. A levél szerint 16:10 perckor gyorshajtás történt a velencéből kivehető úton. Fellebbeztem a mellékelt papírral, amire választ nem kaptam a mai napig. Ma dobott be a postás egy sima egyszerű borítékot amiben felszólítás érkezett de ami érdekes hogy egy másik "rendőrségtől". Az új papíron más autópálya km szerepel mint az elsőben, viszont dátumilag ugyanarra a dátumra van írva mint az első. Tényleg ott voltunk aznap viszont ismétlem magam, az autó abban a pillanatban tuti hogy a parkolóházban állt. Nem tudom mit csináljak mert nem akarok úgy kifizetni 116 eurót hogy tudom nem lehetett akkor ott gyorshajtásom.

2021. júl. 8. 20:42
 1/5 anonim válasza:
32%
Szerintem valaki viccelődik veled. Ellenőrízd a levelet hogy tényleg igazi-e.
2021. júl. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Ne törődj vele, ez csak egy bepróbálkozás, hátha majd a 100 kiküldött felszólításból 5 balek be is fizeti.


Valószínűleg a másik rendőrség nem is valódi rendőrség, csak egy magát annak láttatni akaró behajtó, ami csomagban megvette a büntetésed. Ellenőrizd le, hogy tényleg van-e olyan kapitányság és illetékesek-e.

2021. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem igazatok van!
2021. júl. 9. 11:44
 4/5 anonim ***** válasza:

1 és 2-es, hogyha átverés és nem valódi rendőrség honnét van meg a magyarországi cím? Kitúrhatta egy hacker is valahonnét, de elég valószínűtlen, hiszen tényleg ott is volt.


Jelen esetben könnyebben el tudom képzelni, hogy a magyar posta elhagy egy levelet, és az olasz rendőrség elírt egy kilométer számot. Még könnyebben el tudom képzelni, hogy mondjuk megjött a levél, de a kérdező nem vette észre pl.


Szerintem ne hagyd! A baráti társaságban több rábszas volt ilyen ügyből. Szerintem ma már Unión belül egy gyorshajtást pikpak behajtanak. Egy parkolási bírságot, egy bliccelést a londoni tyúbon még meg lehet úszni, ha nem mész az országba, de gyorshajtást, pályamatricát ma már nem. Az lesz, hogy átadják a magyar NAV-nak, és azok behajtják, de addigra már rajta lesz pluszba az olasz és a magyar behajtás költsége is, tehát félő, hogy elég drága lehet.

2021. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"hogyha átverés és nem valódi rendőrség honnét van meg a magyarországi cím?"


Onnan, hogy megvette a tartozást egy faktoringcég.

2021. júl. 11. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!