Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért tartják furcsának az...

Miért tartják furcsának az emberek, ha valaki nem jár nyaralni?

Figyelt kérdés
Amikor megkérdezik, hogy idén hová megyünk nyaralni és mondom, hogy sehová, mert egyébként sem szoktunk, akkor mindenki csodálkozik, de nem mondják meg, hogy miért. Nem hiszem, hogy mi lennénk az egyetlen család, aki nem szokott nyaralni, szóval nem értem, hogy miért akad ki rajta mindenki. Már kezd idegesíteni.
2020. júl. 20. 11:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

8, nem mondtam, hogy nincs más kikapcsolódás a nyaraláson kívül, csak azt, hogy nekem kevés. :) Ez nem a "kötelező" életérzés, amit itt fentebb írnak, csak már ismerem magam ennyire, hogy nekem szükségem van arra, hogy X napig kiszakadjak a mindennapokból, ne kelljen foglalkoznom semmivel, stb. Ezt

az egynapos kiruccanás nem adja meg. Ettől függetlenül járunk strandra is, kirándulni is, csak szerintem nem ugyanaz a kettő. :) És mivel én ilyen vagyok, és mindenki magából indul ki ugye, nekem ez fura, hogy valakinek nulla igénye legyen a "rendes" nyaralásra. Nem lenézés meg semmi, csak arra reagáltam, amit kérdeztél, hogy mièrt csodálkozhat valaki. :) Én ezért.

2020. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%

azért csodálkoznak, mert te önként lemaradsz egy csomó jó dologról. Az élmények nagyon értékesek tudnak lenni.

A nyaralás értékes, nem csak a környezetváltozás, vagy kikapcsolódás miatt, hanem más előnyei is vannak.


A családi utazások jó hatással vannak a család életére, előmozdítják a családtagok közötti összhangot. A közös élmények erősítik a közösséget.


Ha barátainkkal utazunk, jobban megismerjük egymást, és a közös élmények által szorosabbá válik a kapcsolatunk, erősödik a barátságunk. Egy közös utazás sok mindent kihoz az emberekből. Kiderül, mit tudunk kezdeni a szabadidővel, feltaláljuk-e magunkat, képesek vagyunk-e megélni az újat, nyitottak vagyunk-e más nyelvi környezetre és más kulturális hatásokra. Nemcsak a világot, magunkat is megismerhetjük az utazás során.


Nekem nem elég egy strandolás, vagy egy 2 napos utazás. Több kell a kikapcsolódáshoz.

2020. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
Egyrészt tényleg van egy ilyen társadalmi berögződés, hogy minden valamirevaló embernek egy hétre el kell menni "görögbe vagy törökbe", lehetőleg a legkommerszebb resortba, ahonnan aztán posztolhat egy-két képet, hogy a nagymama vagy a szomszéd Gizike is lássa, hogy neki erre telik. Ez így nyilván értelmetlen tömegturizmus, ami sok embert taszít, de ez korántsem az egyetlen nyaralási lehetőség. Másrészt pedig az embernek valóban szüksége van rá, hogy ideig-óráig kikerüljön a megszokott mókuskerékből és új ingerek érjék. Az a legjobb az utazásban, hogy gyakorlatilag bármi lehetséges, amit az ember szeretne és a költségvetésébe is belefér: van, aki annyira vágyik, hogy egy idilli tóparton pihenhesse ki a mindennapok fáradalmát mindentől a lehető legtávolabb, más szívesebben megy Berlinbe átbulizni egy hétvégét valamelyik klubban és van, aki inkább egy hátizsákkal bejárja Erdélyt vagy Nepált. Biztos vagyok benne, hogy te is tudnál olyan helyet, ahol szívesen eltöltenél pár napot olyan emberekkel, akik közel állnak hozzád, vagy akár egyedül is. Ha nincs, az elég furcsa, de én azt is tiszteletben tartom. A mostani járványhelyzetben pedig teljesen érthető, ha valaki nem akar sehova se menni.
2020. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Sunshinedoll ***** válasza:
54%

Én megértem, ha valaki vagy nem tudja megengedni magának a nyaralást, vagy más típusú kikapcsolódás felel meg az igényeinek. Én, ha elutazok valahová, akár belföldre, akár külföldre, akkor többet vagyok talpon, mint itthon, a várost járom egész nap vagy túrázok, kirándulok. Másoknak ez nem feltétlen kikapcsolódás, ezt én teljesen megértem. Én meg pl. sose tudnék egy all inclusive szállodában vagy ittohni wellnessben a medence partján feküdni egy hétig és koktélokat önteni magamba, de van, akinek meg ez az álom nyaralása.

Mindenkinek más a jó, van, akinek meg az a kikapcs, hogy végre otthon van egyedül és nem csinál semmit vagy van ideje könyveket olvasni az udvaron.

Szóval számomra nem gáz vagy érthetetlen, ha valaki nem utazik vagy nyaral.

2020. júl. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Nem gondolom, hogy ne lennék nyitott. Egy fórumon szoktam privát üzenetet írni többeknek és kettejükkel élőben is találkoztam Pesten idén a nyári szünet elején, egyébként vidéki vagyok. Mindketten szimpatikusak voltak, tartom is velük a kapcsolatot. Persze ők is csodálkoztak, hogy nem járok nyaralni, de annyival magyarázták, hogy furcsa. Nem igaz az sem, hogy nem szoktam kikapcsolódni. Kisvasutazok, elbuszozok vagy sétálok a közeli településekre, bemegyek az ottani múzeumokba és megnézem a kiállítást vagy a partról nézem a hajókat. A szüleimmel strandra is szoktunk menni. Az sem igaz, hogy nem utazok el soha sehova. 2 éve Pozsonyba, tavaly meg Bécsbe vitt a nagynéném városnézésre. Nem aludtunk ott, de attól még ott jártam. Nem számít nyaralásnak tudom. Mondjuk minden évben van valami nagyobb kiadás, ami miatt nem is engedhetnénk meg magunknak. Tetőfelújítás, új fogpótlások apámnak és a lézeres szemműtétje, új sütő, új mosógép. Idén a 18 éves autójukat cserélték le a szüleim, mert mindig lefulladt menet közben. Apa kollégája minden évben hitelt vesz fel és így tud külföldön nyaralni. A háza lassan összedől, szakadt ruhában jár, de a görög vagy olasz nyaralás a legfontosabb. Úgy érzem, hogy mások is így gondolják és igazából ezért is írtam ki a kérdést, hogy miért ilyen rettenetesen fontos a többnapos nyaralás és miért akad ki a többség, ha kiderül, hogy én nem szoktam elutazni nyáron? Értem és elfogadom, hogy az emberek nagy részének fontos /azt mondjuk nehezen, hogy egész évben azért az 1 hétnyi nyaralásért nyomorogjon, amit hitelből fizet/, de engem az zavar, hogy kb. ufónak, kívülállónak kezelnek csupán amiatt, mert nem utazunk el napokra. Nem vágyom nyaralni, de nagyon bánt, hogy emiatt másképp tekintenek rám. Tulajdonképpen, hogy miért ennyire központi kérdés, azt szeretném megtudni.
2020. júl. 21. 11:37
 16/18 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező, én is beleestem abba a hibába, amit itt pedzegetett valaki, hogy ez egy státuszszimbólum lett, hogy valaki nyaral-e vagy sem, és az sem mindegy, hogy hol.


Nos, sok év telt el, mire igazán ezt kipróbáltam, de megmondom őszintén, nekem (a férjemnek még ennyi se) a 3 éjszaka a határ. Vannak macskáink, kutyáink, rengeteg növényünk, amiket nem is lehetne itt hagyni hetekre. Nincs is kire bíznánk, egy szomszéd van, őt szoktuk megkérni, hogy rakjon ki kaját és vizet a kutyáknak-macskáknak. A növényekből pedig rengeteg van, nem elvárható, hogy más gondozza.

Utazóbeteg is vagyok pici korom óta, igaz, a repülőt sajnos még nem próbáltam, nem tudom, ott hogy érezném magam. Nekem a Balatonra lemenni (minimum 350 km) borzalmas rosszullét. Aznap én semmire sem vagyok jó, annyira készen leszek, émelygek, szédülök, brrr.


Arra is rájöttem, hogy én imádok otthon lenni. Hatalmas házunk van, még nagyobb kerttel, csönd, nyugalom egy megyeszékhely szélén. Ha nyüzsgést akarok, akkor csak bemegyek a városba.

Én otthon millióféleképpen tudok pihenni, kikapcsolódni. Elfolyok a függőágyamban a diófa alatt egy klassz könyvvel, vagy filmet nézek tableten.


Nálunk inkább az egy napos közeli kirándulások jöttek be, imádjuk a Tiszát, rendszeresen megyünk strandolni.


A lényeg, hogy el kéne fogadni egymást, nem kéne furának tartani sem senkit, ez felér az ítélkezéssel, én sem ítélem el azt, aki hetekre elhúz, akár hitelből, vagy éppen majd összedől a ház, de ő milliós nyaralásra megy. Ő dolga, mindenki úgy csinálja, ahogy neki a legmegfelelőbb, pont ezért nem is firtatom az ilyen kérdéseket, ami a "hol nyaraltok idén"-től kezdve, "mikor lesz gyereked/második gyereked/harmadik gyereked" stb.


Túl sokan ítélkeznek, az a baj.

2020. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

16, mondjuk az egy nagy különbség, hogy neked függőágyad és diófád van. Nekem csak a betonrengeteg jut a város közepén. :)

Bár külföldiában sosem voltam, hitelt sem vennék fel a nyaralás kedvéért, de szerintem ez is egy nagy különbség, nekem ezért "kell" a nyaralás, míg neked meg gondolom a kérdezőnek nem, mert ott a kert és a nyugi.

2020. júl. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ebben teljesen igazad van 17-es. Érdekes, különben, mert az a 3 éjszaka is tuti nem csendes vidék, hanem nagyváros közepe, ha megyünk "nyaralni". Nekem nem érdekes a parasztház, mint apartman, hisz abban lakunk. :)


Most így végiggondolva a kertes ház ellenére is sok ismerősömnek kell a nyaralás, ez van, mások vagyunk, más-más körülményekkel és igényekkel.

2020. júl. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!