Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért tartják furcsának az...

Miért tartják furcsának az emberek, ha valaki nem jár nyaralni?

Figyelt kérdés
Amikor megkérdezik, hogy idén hová megyünk nyaralni és mondom, hogy sehová, mert egyébként sem szoktunk, akkor mindenki csodálkozik, de nem mondják meg, hogy miért. Nem hiszem, hogy mi lennénk az egyetlen család, aki nem szokott nyaralni, szóval nem értem, hogy miért akad ki rajta mindenki. Már kezd idegesíteni.
2020. júl. 20. 11:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Szimpla társadalmi elvárás ez is mint a hitelre vett ház autó meg minimum 2 gyerek.
2020. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl azért furcsa, mert ha kimarad a feltöltődés, akkor októberre-novemberre hisztis sárkány leszek, ahogy jön a rossz idő.
2020. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem úgy élsz mint a legtöbben és nem felelsz meg a társadalmi elvárásoknak, mint ahogy az első is írta, akkor bizony az emberek hangot fognak adni a csodálkozásuknak. 'Miért nem ajándékoztok egymásnak karácsonykor?, Miért nem jártok nyaralni?, Miért nincs párod?, Miért nem házasodtok össze?, Miért nincs még gyerek?, miért nincs második gyerek?... Folytathatnám még a sort. Ez engem is idegesít, de ez így volt mindig is és szerintem így is lesz sajnos.
2020. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem furcsa. Mi se megyünk minden évben. Persze szabadságon vagyok minden évben. De nem mindig utazunk el valahova. Szóval a pihenés meg van. Programokra meg egész évben szoktunk járni. Úgyhogy a kikapcsolódás is megvan, és nemcsak nyáron.
2020. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
Ezek olyan státusszimbólumok nálunk, mint az hogy milyen autód meg házad van... Pedig el kell fogadni, hogy nem mindenki vágyik a tengerpartra meg a hegytetőre. Idén - bizonyos okokból kifolyólag - amúgy is jóval kevesebben engedhetik meg maguknak a nyaralást.
2020. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Én megértem, ha valaki anyagi, egészségügyi okokból nem mozdul ki a jól ismert környezetéből, de az szerintem egy alapvetően társadalmilag hasznos, így elvárható dolog, hogy valaki nyitott legyen a közvetlen környezetén kívüli emberek, kultúrák, régiók megismerésére. És ehhez nem kell milliós karibi nyaralásra menni, egy pár napos kiruccanás a szomszédos régióba màris rengeteget ér.
2020. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

6: De sokaknak a pár napos kirándulás, városnézés nem nyaralás.

Én rendszeresen utazom pár napra, belföldön is, külföldön is. Mégis nekem is felteszik a kérdést, hogy miért nem nyaralok :D Úgy, hogy közben sokkal többet utazom, mint ők, és sokkal több helyet bejártam már.

2020. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kettes: csak úgy lehet feltöltődni, ha elutazunk otthonról? Ha fél napra leugrunk a strandra, az nem kikapcsolódás?
2020. júl. 20. 13:03
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
"... így elvárható dolog, hogy valaki nyitott legyen a közvetlen környezetén kívüli emberek, kultúrák, régiók megismerésére." És ha elmész két napra a makói wellness szállodába, akkor milyen kultúrákat meg embereket ismersz meg úgy mégis? Szerintem néhány válaszoló nem érti, hogy itt egyébként nem arról szól a kérdés, hogy kell-e nyaralni vagy sem, hanem hogy Pista bácsinak van-e hozzá köze.
2020. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Régi berögződés a magyar társadalomban, hogy rendes ember évi egy hetet a Balatonnál tölt. Később ez módosult annyit, hogy bejött az Adria, párhuzamosan a kilencvenes években meg státuszszimbólum volt a Kanári-szigetek. Persze mindez nyáron, tökmindegy, hogy Tenerifére amúgy akkor érdemes menni, amikor itthon hideg van. Ez máig él sokak tudatában, hogy a magyar ember nyáron pihen, vannak akik képesek Délkelet-Ázsiába monszun alatt utazni.


A nyaralás mint olyan szerintem is kiváltható sok mindennel, legyen az koncert vagy kiállítás vagy strandolás. Az utazás már kevésbé, de azt is meg tudom érteni, ha valaki nem vágyik arra, hogy Varanásziban riksásokkal alkudozzon vagy hogy Nicaraguában dzsungeltúrázzon.

2020. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!