Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Magyarországon ennyire világut...

Magyarországon ennyire világutazók az emberek?

Figyelt kérdés

Bárkivel beszéltem itt gyakorin mindenki volt már legalább 1x külföldön de Európán kívül is rengetegen

Ismerőseim közül is szinte mindenki

Ennyire nem sajnálják utazásra a pénzt a magyarok?


2020. júl. 3. 00:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%

"Ennyire nem sajnálják utazásra a pénzt a magyarok?":


Nem, csak "...Balkáni Amerika, nagy a kassza".

2020. júl. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom mennyire világutazók a magyarok, de magam nevében elmondhatom, hogy miért utazunk külföldre, azon belül is EU-n kívülre:


- Mert egy hét egyiptom all inclusive 5 csillag a tengerparton olcsóbb, mint egy hét Balatonon. Gondolom nem sokat kell magyarázni, hogy mennyivel szebb a vörös tenger....

- Mert az EU-n belüli utazás drágább, mint a közel kelet, afrika vagy mint egy low cost ázsiai út.


Csak egy kis extra, hogy amikor belföldön nyaralunk lassan mi érezzük úgy egy étteremben vagy a szálláson, hogy szívességet tesznek nekünk azzal, hogy elkölthetjük a pénzünket. Utazz egyszer ázsiában, ott a vendég az VENDÉG. És nem azért, mert kinyalják az ember sejhaját, hanem mert olyan a kultúra és ők értik, hogy a vendéglátós a vendégből él, nem pedig egy zavaró tényezőnek tekinti...

2020. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%
Az utazás az egyetlen olyan dolog, amire semmi pénzt nem sajnálok, az ott szerzett élmények és tapasztalatok egy életre gazdagabbá tesznek. Ettől függetlenül még csak nem is drága dolog, ha az ember nem luxusutakra vágyik.
2020. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
81%

Szerintem a 3-4000 Ft-os repülőjegyek korában az a csoda, hogy a magyarok 82 százalékának annyi esze sincsen, hogy életében legalább egyszer önerőből elrepüljön külföldre.

Ezt nem én mondom, ez tény.

2020. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
2%
Igen, hála Orbán kormánynak, a magyar embereknek jól megy és sokat utaznak.
2020. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%
A magyar pont nem egy utazo nemzet. Van egy olyan lista hogy turizmus meghatarozo nemzetek, a magya rnincs rajta. A kornyekbeli orszagok lakoi sokkal tobbet utaznak nem is beszelve pl a franciakrol stb. Szoval globalisan a magyar egy otthonulo tv-t bamulo besavanyodott nep.
2020. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
4%

14es Gondolom másnak nincs kedve Bécsig utazni, hogy olcsón utazzon.

Egyébként látszik, hogy a fapados olcsó járatok kedvetek a magyar utazóknak. Igaz a válság jó sok fapados légitársaságot csődbe vitt. Így ezután aligha lehet ilyen árakon utazni.

2020. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Sunshinedoll ***** válasza:
85%

Én nem sajnálom a pénzt az utazásra, bár mindig igyekszem olcsón foglalni, ha van rá lehetőség, a luxusutazás engem annyira nem érdekel pl. hogy tényleg rengetegbe kerülne, szerintem kevésből is tök jó és élménydús utakat lehet kihozni. Talpraesettnek és találékonynak kell lenni, utána járni a költségeknek és úgy intézni az utazást.

Szerintem sokat tanul az ember egy-egy utazás során, ha normálisan tölti el az idejét az adott helyen, így ha van pénzem, inkább utazni megyek, mint materiális javakat vásároljak fölöslegesen.


Nekem pl. sok ismerősöm és barátom él külföldön, kb. minden kontinensen vannak barátaim, ha őket megyek meglátogatni, szállásért pl. nem is kell fizetnem.

2020. júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
85%

Tudod én személy szerint mire sajnálom a pénzt? Felesleges új ruhákra (az egész ruhatáram belefér egy nagyobb bőrödbe, jó ha évente 2x veszek újat, amikor kell), kütyükre (a laptopom 7 éves, a telefonom 3, egyik se csúcskategúria, mint a kettő tök jól bírja, más kütyüm nincs mert nem kell), mindenféle kacatokra, tárgyakra amiket nem használnék ki. Megengedhetném magamnak, de teljesen felesleges pénzkidobásnak tartom a dolgok halmozását és ebben elég minimalista vagyok.

Amire pedig nem sajnálom a pénzt, az az utazás, a programok, élmények, a jó minőségű ételek és italok és a könyvek. Mások vagyunk más prioritásokkal és ez így van rendjén. Utazni ráadásul egyáltalán nem drága szerintem, egy új menő telefon árából az ember simán el tud utazni külföldre.

2020. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
74%

Nem nagyon van különbség az egyes országok között polgáraik utazását illetően. Természetesen egy országon belül nagyok a különbségek. Nagyok az igényekben, odafigyelésben, költekezésben és szinte mindenben.

Találkoztam Svalbardon (Spitzbergák) két fiatal sráccal, az ebédlőben viháncoltak, innen tudtam meg, hogy magyarok. Lelkesen üdvözöltem őket, mire morogva eltűntek. Zokon vették, hogy ilyen "egzotikus" helyre más magyar is elment.

Én csak oda megyek irodával, ahová egyénileg problémás. Néha összevetek egy hasonló utat egy jobb iroda és a magamé között. Többnyire kétszer annyi idő és hely, alaposabb és fél áron. És már régen tudom, a minőség gyakran olcsóbb a bóvlinál. És mennyivel élvezetesebb.

Ha sokféle népet, kultúrát, tájat ismersz, kitágul a világ. Ha itthon egy környezetbe kerülsz, más szemmel nézed. És sokkal több izgalmas felfedeznivalót és élményt találsz benne.

2020. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!