Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyek a leggazdagabb országok...

Grétaaa98 kérdése:

Melyek a leggazdagabb országok, helyek a világon, ahol jó élni is?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok akár a hallomásból vagy a megélt tapasztalataitokra is. köszi :)

2019. aug. 12. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Hallomásból leginkább Svájc, Skandináv országok +Finnország, Luxemburg, Ausztrália, Kanada, Japán meg talán Izland ami csábító.


A tipikus magyar célpontok általában nem mindig a legjobbak, és ugye ott sem kolbászból van a kerítés. Például Németországról elég sok ilyet hallani, hogy nem olyan mint várták, és a 2500 eurós átlagbérek kamuk stb.

Angliáról személyes tapasztalatom van, és bár nekem személy szerint bejött mivel kiskorom óta ott élek, de nem sorolnám a jó helyek közé.

De egyébként ha a fizetés nem is mindig svájci, de például Spanyolország vagy Olaszország is jó hely lehet, és maga az ottani (de nem anyagi) élet kárpótol ami ott van. Szóval lehet sokkal boldogabb lennék valahol Olasz/Spanyol tengerparton, mint például Ausztriában vagy akár Svájcban is, kétszeres fizetéssel.

Egyébként Európán kívül nem nagyon vágyok máshova. Szívesen látogatnék pár havonta mondjuk Ausztráliába, de végleg letelepedni ott idegen lenne.

2019. aug. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
#1 Upsz, nem mindenhol a leggazdagabb országokat írtam, hanem inkább azt ahol a legjobb lehet élni, nem az anyagiakat legelső helyre téve.
2019. aug. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Nemrég összevetettem pár mérőszámot, azok alapján Észak- és Nyugat-Európa országai a befutók néhány egyéb európai ország mellett. Európán kívül Tajvan, Japán, Ausztrália, Új-Zéland lehet jó.
2019. aug. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Izland az egyik (ha nem a leg)drágább ország Európában, ahol személyes tapasztalataim szerint jó élni, de egyénfüggő, hogy ki pl mennyire bírja az ottani klímát.
2019. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!