Milyen ország Argentína? És milyen város Buenos Aires?
Virágzik a nyomor... Én szerintem turistának nincs nagyon helye ezekben a Dél-amerikai országokban (pl. Brazília), mert életveszély. Ezekben az országokban van a legtöbb emberrablás, kimagaslik a drogkereskedelem és mindenki lop...
Ha lehetne, én a helyedben kihagynám. Lehet, hogy a turistáknak mesterségesen felépített negyedek szépek, de a falakon túl nincs biztonságban egy kamerával, fényképezőgéppel és KP-val rendelkező turista...
Én májusban jártam, sajnos csak alig 3 hétre Argentinában, ebből pár napot BA-ban:
- Buenos Aires nagyon nagy, de szép, valamennyire europai hangulatu város
-az ország hatalmas... nagyon nagy távolságok vannak, és mindenfajta éghajlatot, tájat megtalálsz az országban. Én csak az északi (tehát meleg) részeken jártam, azaz Iguazu ill. Mendoza, de ismerősök akik ismerik az országot, nagyon lelkesednek a délebbi részekért.
Ha van lehetőséged, ne hagyd ki.
Nyomor hangulat és NEM jobb mint Magyarország
Tele cigányokkal ,koldusokkal
Találj ki egy jobb helyet mondjuk BRAZILIA!!!!
Ne higyj az előző hozzászólónak cigányok száma jelentéktelen, én még nem találkoztam eggyel sem. Ugyan vándoroltak ki Spanyolországból ők is, de a számuk nagyon alacsony, arányaiban jóval kevesebben vannak, mint Spanyolországban.
Brazília minden gazdasági és szociális szempontból rosszabb helyzetben van, kivéve talán Dél-Brazíliát, de a bűnözés még ott is komoly gondot okoz. Amíg Argentína egész területén jut 100 000 emberre 5 gyilkosság, addig Dél-Brazíliában 20 (egész Brazíliában 25) annak ellenére, hogy az az ország leggazdagabb része.
Ami Argentína gazdasági helyzetet illeti: világválság nincs. Az életszínvonal nő, általánosságban a magyarországihoz hasonló, viszont óriási területi különbségek vannak. Az ország északi része (pl. Jujuy, Formosa) sokkal szegényebb, mint Magyarország, a déli része (Patagonia) viszont gazdagabb. Ahol a népesség döntő része él (a lakosság 40%-a) Buenos Airesben és környékén a magyarországihoz hasonló az élet. Magasabbak ugyan a fizetések, de minden többe kerül.
Buenos Aires: régen az ország leggazdagabb része volt, minden szempontból az elit lakott itt. Ma már ez megváltozott: a város északi részére még mindig igaz ez, de a déli nagyon rossz állapotban van. Ennek legfőbb oka az, hogy Buenos Aires népessége 1970 és 2000 között csökkent, mivel nagyon kevés gyerek születik, a jómódú és középosztálybeli népesség egyre inkább költözik ki a Buenos Airesi agglomerációba, a városba, (főleg annak déli részére) pedig szegény körülmények között élő, viszonylag iskolázatlan perui, paraguayi és boliviai bevándorolók érkeztek, néhány déli kerületben a 40 év alatti korosztályban már 50-60% az arányuk, akiket gyakran illegálisan, rossz körülmények között szinte éhbérért alkalmaznak. Mivel a bevándorlók sokszor fele annyiért dolgoznak, mint az argentinok, ezért konfliktus alakult ki közöttük, mivel az argentinok azt gondolják, hogy miattuk veszítik el a munkájukat. Ezt csak tetézi az, hogy a bevándorlók doboz hazákat építenek maguknak a közterületet elfoglalva, amit a rendőrség ugyan fel szokott számolni, de ez hatástalan, ugyanis a bevándorlók ezután ismét megépítik a házaikat (amit persze a rendőrség újra felszámoltat és így tovább). Emiatt Buenos Airesben nőtt a bűncselekmények száma, a gyilkosságok szerencsére ritkák, de a rablás igen gyakori, veszélyes Buenos Aires déli részén értékes tárgyakkal járkálni, még annak ellenére is, hogy manapság sok rendőrt látni az utcákon arrafelé. Erőteljesen megváltoztak az arányok a lakosság számát illetően: 1960-ban még az argentin lakosság 15%-a lakott Buenos Airesben, ma viszont már csak 7%-a, ráadásul ez a viszonylag alacsony számú lakosság nagy része is bevándorlókból és igencsak elöregedett argentinokból áll (Buenos Aires északi részén kb. olyan a fiatalok és idősek aránya, mint Budapesten). Szóval nekem az a véleményem, hogy bár Buenos Aires kulturális, történelmi és turisztikai szempontból egy nagyon szép város, komoly társadalmi problémák vannak ami a város jövőjét illeti (elnéptelenedés, a kisebbségek sikertelen integrálása, a gazdagabb északi és szegényebb déli városrész ellentéte stb). Ezzel szemben Buenos Aires agglomerációjában (ahol a 40 millió argentinből 15 millió él) Patagóniában, a többi nagyobb városban (Córdoba, Rosario, Mendoza) erőteljesen javul a helyzet, az életszínvonal és a közbiztonság szempontjából is. Bár Buenos Aires latin-amerikai szinten még mindig egy nagyon biztonságos és jó életszínvonalú város, viszont a korábbi önmagához képest sokat romlott a helyzet.
A lakosság 94-97 százaléka európai származású. Az európaiak aránya lassan csökken, de megjegyzendő hogy egész Amerikában messze itt élnek legnagyobb arányban. Közülük a túlnyomó többség spanyol származású, mivel a terület Spanyolország fontos gyarmata volt és sokan telepedtek ide az anyaországból. A részben még saját nyelvükön is beszélő európai közösségek közül az olasz a legszámottevőbb. Azonban szinte egész Európából érkeztek ide bevándorlók. Itt él a földrész második legnépesebb magyar közössége is. Ezenkívül vannak még angol, ír, skót, walesi, német stb. származásúak is. Wales után itt él a világ legnagyobb walesi közössége. A második legnépesebb etnikum a meszticeké, ők indiánok és fehérek keverékei. Arányuk 2 és 5 százalék közé tehető, számuk egyre nő. Az indián őslakosok 16 nagyobb nyelvcsaládhoz tartoznak, jelenleg kb. a lakosság 0,5% teszik ki. A legnagyobb indián nyelvi közösségek, a mapuchék, őket követik a Peruban többséget alkotó kecsuák. A lakosság 3 százaléka ázsiai, főként arab és török bevándorló.
Gazdaságilag nem felyletlen a nyomor nem jellemző erre az országra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!