Amennyiben kötöttem utazásbiztosítást, de a bankkártyámhoz is tartozik egy másik biztosítónál utasbiztosítás, akkor ha káresemény történik, mindkettő fizet?
Amikor konkrét dologért kell fizetni (elveszett mobil, összetört autó, kórházi ellátás), akkor csak az egyik fog fizetni, mert csak az egyiknek tudod beadni az eredeti papírokat. Ha a másiknak is beadsz másolatot és azt mondod, hogy eredeti, akkor az csalás.
Ha viszont valamilyen nem anyagi kártérítésről van szó (baleset, haláleset), akkor azt fizeti mindkettő.
Volt az a csávó, aki kötött 14 biztosítást majd levágatta a vonattal a lábait. Ez valamennyi %-os rokkantság, ami nem anyagi jellegű kártérítés. Neki fizetett volna az összes biztosító. Csak aztán bebizonyították, hogy szándékosan csinálta, az pedig csalás.
pontosítok:
az utasbiztosítás lényege, hogy külföldön ellássanak baleset, betegség esetén.
Ha az egyik biztosításodban 5M Ft limit van, a másikban 25 M Ft, és az ellátásod 50M Ft-ba kerül, akkor 30M-t állnak a biztosítók, 20M-t Neked kell előteremteni.
Ha van egy 20e Ft értékű telód, és biztosítási esemény történik, és mindkét szerződéseben van 50e Ft-ig fedezet, akkor az egyik fog fizetni, mindegy melyik. Ha 110e Ft-ot ért a teló, akkor 10e Ft-ot buksz.
Ha baleset ért (jellemzően baleseti halál szokott benne lenni az utasbiztosításokban), és mindkét szerződésben volt ilyen jellegű térítés, akkor mindkét biztosító kifizeti a biztosítási összeget, amennyiben megállapodtatok.
Ha érdekel az elméleti háttere is: Vannak kár- és összegbiztosítások.
Kárbiztosítás pl: lakásbiztosítás. Ha van egy 20M Ft újjáépítési értékű házad és kötsz rá 4db lakásbiztosítást. Felrobban. Ez esetben a károd 20M Ft, az egyik fizeti (amelyiktől kéred) aztán maximum majd az a biztosító lerendezi a többivel.
Összegbiztosítás, pl: életbiztosítás. Meg tudod mondani, hogy mennyit ér egy ember élete? Nem. Tehát amiben előre megállapodsz a biztosítóval, halál esetén annyit fizet. Ha van 4 ilyen biztosításod, akkor mind a 4 fizeti azt az összeget, amiben megállapodtatok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!