Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Külföldi útnál szoktatok...

Külföldi útnál szoktatok biztosítást kötni?

Figyelt kérdés
Hol,melyik a legjobb? Tényleg helyben ki kell fizetni a dokit,kezelést ha netalán szükség van rá és itthon a biztosító megtéríti a biztosítottnak?
2017. márc. 13. 22:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem se spórolj ezen!

Habár nem minden biztosítási csomag filléres, ill. attól függően, h. hová mész, mit csinálsz, van-e előzetes 'kórtörténeted' nem kevés pénzbe is kerülhet.

Volt régen az ún. BBP (baleset, betegség, poggyász), de most már sokkal rugalmasabb, sokrétűbb, személyre szabottabb lehetőségek közül is tudsz választani - ráadásul rengeteg cég kínálatából.

Külön stornó-, extrém sport-, autós (mikor autóval utazol) egyéb biztosítás is köthetsz.


Én viszonylag sokat utazom, ill. éltem is külföldön + egy jó ideig idegenvezetőként dolgoztam - ebből adódóan ezer sztorim van. Nem írom le mindet, de itt van néhány közülük. Nem 'elrettentésül', hanem, h. lásd, nagyon sok minden előfordulhat (ezek velem, ill. az én környezetemben (ismerőseimmel ill. 'vendégeimmel') történtek meg:

- Görögország: na, itt volt minden; medúzacsípés, talpsérülés (kő felhasította), valamint erős napszúrás következtében ájulás. Emiatt középsúlyos fejsérülés (útpadkára 'sikerült' zuhanni az utasnak, aminek eszméletvesztés, kisebb kóma, mentő + kórház lett a vége).

- osztrák csoportomból egy kislány lázas volt és hányt Mo.-on. Mire rájöttek, h. ez nem azért van, mert napszúrást, vagy 'vérhasat'/ gyomorrontást kapott, már mentőhelikopterre volt szükség. Kiderült, h. agyhártyagyulladása van. (Sikerült ugyan megmenteni, de - úgy tudom - erősen károsodott).

- kötőhártya-gyulladás szintén a tengerparton: egyik reggel nem tudta a vendég kinyitni a szemét. 2 napig - a gyógyszerek és kezelés ellenére - a családtagjai vezetgették.

- körutazás elején, egy kicsit fájós fog miatt - pedig adott úriember hozott magával snapszot/páleszt a kezeléshez, de sajnos nem bizonyult hatásosnak -, kb. a 3. napon fog- ás állkapocsműtét Németországban (vizsgálat, műtét, kórház + saját költségen a csoport 'után' jött az illető...)

- buszos úton Sp.ország felé bélcsavarodás 40-es, jó karban levő férfinél (azonnali, kvázi életmentő beavatkozás Franciao.-ban... kórházi tartózkodás + családja elszállásolása szintén uabban. a városban, ahol műtötték. Ez nem volt benne az útban és a költségekben.)

Thaiföldön 2 hetes nyaralás közepén nyílt lábtörés...(mentő, kórház, operáció, nyaralás megszakítása (hazaút időpontjának módosítása = repjegy átfoglalása 2 főre), speciális hazaszállítás)

Egyiptomi nyaralás, vírusfertőzés - 2 hét karantén (= ország elhagyási tilalom az egész együtt utazó csoportnak (kb. 15-20 fő) az ezzel együtt járó költségekkel.)

50-es fazonra a szobalány talált rá reggel - álmában, szívinfarktusban halt meg (holtest hazaszállítása...)


A fenti személyek egyébként (mind ránézésre, mind papíron is) 'makkegészséges', és - az utóbbi példát leszámítva - relative fiatal emberek/ gyerekek voltak.

Ezek az esetek kis kivétellel itthon is megtörténhetnek, de 'kint' sokszorosába kerül az ellátásuk...


Még egy példa, ami egy ismerős családdal történt meg kb. 15 éve:

Olaszországba tartottak autóval: odafelé (Ausztriában) meghibásodott a fék (szerviz), néhány nappal a megérkezésük után, miközben kirándultak, feltörték az autójukat, ill. hazafelé - szintén Ausztriában - rápattant egy kő a szélvédőjükre (szélvédőcsere) - mindez egy 8-10 napos úton.


A poggyász, okmányok pótlása külön kategória, mert olyankor kieshet egy nap, ha a nagykövetség, konzulátus messze van (esetleg szállást kell foglalnunk), rendőrségre kell menni, ha nem beszélünk közös nyelvet, tolmácsot kell fizetni, ill. plusz teendők miatt lekéshetjük a járatunkat, nem tudjuk folytatni az utunkat.


No, meg a feladott csomagból eltűnő apróságok (pl.: komolyabb fotósfelszerelés), illetve megsérülő dolgok. Ismerős (aki üzleti úton járt, jó fizikumú, visszafogott, nagyvállalkozó - tehát nem balhés, nem 'áldozat típus', 'nem betegszik meg') komplett ruhatárát kidobhatta, laptopját szervizelni kellett, mivel egy tengeren túli út során valószínűleg az övé feletti/ melletti bőröndben összetörhetett egy üveg vörösbor + a munkájához szükséges iratok, szerződések, dokumentumok is tönkrementek, eláztak, elszíneződtek.)

Tehát bárkivel történhet úgymond káresemény...

Nekem is rendszeresen 'szedtek ki' dolgokat a feladott csomagból, és akkor még a rengeteg szállodai/ tengerparti/ 'bevásárlóutcai' ill. bazári lopást nem is említem.

Bennünket a férjemmel Nápolyban fegyveres álrendőrök raboltak ki - semmit nem tudtunk tenni... :(


Több on-line alkusz is van, ahol jól lehet szűrni/ keresni a szolgáltatások között, szuperül összehasonlíthatóak az árak. Én jó ideje ezeket használom, mert különböző úttípushoz más-más cég ajánlata a legjobb (árban, szolgáltatásban), és tényleg rövid idő alatt megköthető:


netrisk.hu


biztositas.hu


Én mostanában ezt szeretem használni:

clb


Mindenképpen köss!

2017. márc. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11 ! Köszi ezeket a "jó" kis sztorikat! :) Tudom,hogy bármi történhet,nem sok kell hozzá!

Kötök persze,biztos ami biztos!

2017. márc. 16. 23:49
 13/13 anonim ***** válasza:

A friss intő példa, hogy mi történhet biztosítás nélkül:

[link]

2017. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!