Ausztriába készülök több hónapra. Az Európai Egészségbiztosítási Kártya mellé célszerű még valamilyen biztosítást kötni?
Attól függ, hogy miért mész Ausztriába és hány hónapig maradsz pontosan ill. közben hazamész-e, azaz ha orvosra van szükséged, akkor Magyarországon el tudod intézni néhány napban vagy sem.
Ha pl. télisportolsz, akkor érdemes kiegészítő biztosítást kötni, mert baleset esetén ugyan ellátnak a kérdésben említett kártyával, de ha helikopter visz el. pl., akkor azt ki kell fizetned.
Ha csak kint vagy valamiért, akkor majdnem minden esetben korrekten ellátnak, ha kezelésre szorulsz. Ha magánorvoshoz kell menned valamiért, akkor sokba kerül.
... amíg naponta kb. 400 Ft-ért tudsz kötni normális utasbiztosítást, addig hülyeség nem kötni.
Ha ezt sokallod, akkor kb. 30.000 Ft-ért tudsz bérletet kötni, ahol 10.000 EUR-ig szólhat a számla, és egész évben felhasználhatod, ha máshová utazol.
Sajnos nem csak arra kell felkészülni, hogy ha fáj a torkod, elmész az orvoshoz ellát EU kártyára, hanem sokkal súlyosabb balesetekre is, amire már nem biztos, hogy jó az EU kártya...
A poggyászkárokról és az utazási okmányok esetleges megsemmisüléséről nem is beszélve...
Mindig abból indulj ki mennyi az esélye hogy baj történik, és mennyi annak, hogy nem. Vedd számításba, van-e bankkártyás biztosításod, és hogy az alapvető dolgokat valóban fedezi az EU kártya.
Az igaz, hogy a gombás köröm leszedését nem finanszírozza, de minden mást igen.
Persze ha 80 év felett vagy, esetleg magadtól is csorgatod a nyálad, vagy hajlamos vagy magadtól elesni az utcán, akkor köss nyugodtan biztosítást. Egyébként inkább fagyizd el azt az összeget, vagy add oda egy szegény embernek....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!