Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Felvihetek bors/paprika...

Felvihetek bors/paprika sprayt repülőre, vagy fegyvernek minősül?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 16:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
szerintem jobban jársz ha külföldön nem nagyon fújkálsz mert még a végén te szopod meg (persze nem mindegy melyik ország)
2013. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Vannak országok, ahol nem is birtokolhatsz ilyesmit, másokban meg akár mozsárágyúd is lehet. A feladott poggyászban lehet, de ha visszafordítanak, az sok pénzedbe kerül. És az még a kisebb baj, ami érhet.

Nekem még nem volt ilyen a birtokomban, nem is tervezem. Hangnyomásos önvédelmi spray igen, de van ahol az is tilos.

2013. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Az önvédelmi sprayt itthon lehet tartani, sőt ajánlott is (ha nem akar valaki könnyű áldozattá válni), de csak limitált töltettel. Viszont nem lehet nálad, sem rendezvényen és természetesen repülőn sem.


Azt, hogy csomagban feladhatod-e a repülőre, érdemes megkérdezni telefonon. Azt sem árthat megkérdezni pl. a követségen, hogy melyik országban lehet nálad önvédelemre. Információ kérésért, kérdésért nem szólhat senki.

2013. jan. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 balkalolka ***** válasza:
15%
Feladott csomagban SEM. Ha a nyomáskülönbség* miatt felrobban akkor nem csak a te csomagodat teheti tönkre. Ha az én bőröndöm tartalmát nem tudnám használni mert félméterről csípné a szemem hát pár milkó kártérítést fix hogy kikalapálnék belőled, nem érdemes kockáztatni. Speckó dobozban, külön engedéllyel lehet szállítani, mint ha fegyvert szállítanál. (*régebben ilyen utazóméretű borotvahabot feladtam csomagban, de abból is mindig kibuggyant a cucc, ugyanez történik gázsprével is)
2013. jan. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
51%

Kézipoggyászban fegyvernek minősül, ezért elkobozzák.

Feladott poggyászban mehet.


De a kérdésed hogy "felvihetek-e" az tényleg arra utal, hogy kézipoggyász...

2013. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Kezdjük ott hogy eleve utcán sem viselheted. Hogy vihetnéd fel :)
2013. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 piszkosfred válasza:

Próbáltátok már?

Egyszer egy taxis haverom "poénból" gázpisztolyt elsütött a kocsimban. Négyen négyfelé estünk ki a kocsiból. Nem is ez volt a probléma hanem hogy a kislányom még hetek múlva is sírt a lecsapódott füsttől ha szeméhez vagy szájához ért- egész kocsit hetekig takarítottuk.

2013. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

A gázsprayról a következő címen lehet olvasni,

igaz ez nem repülőn szállításra vonatkozik, hanem itthon Magyarországon az utcán vagy otthon :

[link]


"A gázspray abban az esetben minősül veszélyes eszköznek, ha húsz grammnál több töltőanyagot tartalmaz, ez alatt tehát szabadon birtokolható. Előnye, hogy olcsó, könnyen beszerezhető, könnyen elrejthető, egyszerűen használható akár zárt térben is. Hátránya, hogy használata esetén figyelni kell a légmozgásra, és hatásosságát a támadó egyéni érzékenysége befolyásolhatja."

2013. jan. 15. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Balu1!

Igen, "gázspray".. ami a lófing hatású gázspray-re értendő.

A kérdező paprikasprayt említett. És azt mint mondtam, magyaroszágon eleve NEM viselhetsz közterületen. Nem lehet nálad paprika-spray nyilvános helyen, közterületen! Tiltva van.

Tehát repülőre egyértelmű hogy nem viheted fel. Ha az utcán is tilos.

2013. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

kiegészítésképpen: függetlenül attól hogy mennyi a töltő tömege. A paprika-spray tilos akármilyen formában.

2013. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!