Ti hogy vagytok Törökországgal?
A gyakorikérdések arról szól, hogy beír valaki egy kérdést és mi ARRA válaszolunk és nem egymással fórumozunk-csetelünk.
Szóval, kedves utolsó, látom nem bírtad ki, hogy mást csinálj, mint ami a normális ezen a helyen, hát akkor tessék, reagálok, hadd utáljon engem is mindenki, főleg a kérdező:
"Előző, amit fizettél a nemzetközi területről való kijövetelkor, az a turista vizum volt."
Na ne mondd!
"Több Törökországgal foglalkozó magyar weboldalon is le van írva, hogy csakis papírpénzzel, euróban, usa dollárban vagy angol fontban lehet fizetni a török vizumot."
Igen, ha Törökország lett volna a célállomás, akkor talán odafigyeltem volna erre, ám szerencsémre nem az volt a végcél. Csak átutazóban voltam...
Ha neked egyébként teljesen oké, hogy egy EU-ba belépni szándékozó és magát magyarbarátnak valló ország lehúz 20 euróval azért, hogy beléphess oda, akkor nincs miről beszélnünk...akkor fizess nekik. Fizess nekik minden nap 20 eurót, ezt tudom javasolni számodra.
"Az, hogy egy ennyire más kultúrájú, nem EU-s országba mindenféle komoly előkészület nélkül elindulsz, aztán pórul jársz, az nem a törökök hibája."
Még egyszer elmondom nehéz fölfogású felebarátom, a fölháborodásom oka leginkább az volt, hogy NEM HAGYTAK A REPTÉREN ÜLNI, pedig az arra van. Ez megvan?
"Thaiföldre vagy Ukrajnába se indul el épeszű ember csak úgy, mint Szlovákiába vagy Ausztriába."
Én épeszű ember vagyok és többször jártam már Thaiföldön, a vízumon kívül egyszer se kellett semmi különös, amire föl kellett volna készülni. De mesélj már, mert te annyira okos vagy.... lehetek a barátod? :D
"Ha neked egyébként teljesen oké, hogy egy EU-ba belépni szándékozó és magát magyarbarátnak valló ország lehúz 20 euróval azért,"
Ha annyira okos vagy, tudhatnád, hogy a geopolitikában nincs olyan, hogy barát, rokon, cimbi, hanem csakis kizárólag érdekek vannak, és ezek országok közötti összehangolása. Ez nem egy Jobbik-gyűlés, ahol megvitatjuk, hogy barátkozzunk Oroszországgal, Észak-Koreával meg Iránnal, mert ők nem a fúj-fúj-Nyugat részei.
Magyarország 2001 környékén, amikor valóssá vált a cél a 2004-es EU csatlakozásra, több keleti ország felé is bevezette a vízumkényszert, hogy megfeleljen a későbbi EU-s elvárásoknak. Ilyen volt például Fehéroroszország és Törökország. Cserébe Nagy-Britannia például eltörölte a magyar állampolgárok felé a saját vízumkényszerét. A legtöbb ország azonban úgy van vele, hogy hogyha egy másik ország vízumot igényel az én állampolgáraimnak, akkor én is igénylek azt a hozzám látogató ottani állampolgároknak, ez egy alapvető, bevett szokás a nemzetközi politikában. És ennyi a nyitja annak, hogy Törökországba vízum kell. Komoly nemzetközi politikában nincs helye ilyen szentimentális barátságoknak, a világ fel van osztva különféle zónákra, amik egymással hasonszőrű országokat foglalnak magukba politikai, gazdasági és kulturális téren, és általában az ilyen zónák közötti közlekedés nehezebb, mint a zónán belüli, előkerül például a vízum és egyéb dolgok.
Még egyszer, egyben itt utoljára leírom: a gyakorikérdések arról szól, hogy valaki föltesz egy kérdést és arra mindenki, aki akar, a lehető legjobb tudása szerint válaszol, nem pedig játsza az okoskát, vitázik, keveri a pitét. Megvan lassan, vagy le kell még írjam egy párszor?
Az, amit a reptéren átéltem, sehol se fordult elő velem se előtte, se utána.
De arra persze ne reagálj, csak olyanra írj, amiben okosnak érezheted magad. Még ha senki nem is kérdezte tőled.... csak nyomjad, semmi ne szegje kedvedet, tényleg...
Nyilván nem azért kedves utolsó, mert Brüsszelben megmondták a frankót...
De már el is ment a kedvem a törököktől teljesen, jobb is, ha lezárunk mindent előttük.... 150 év elég volt :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!