Melyik a legélhetőbb távol-keleti ország?
Szerintem Kína. Az urbanizáltabb részein kb. magyar életszínvonal és életritmus van.
Japán és Dél-Korea fejlettebb, de ott meg túl nagy mértékű a kapitalizmus és a túlhajszoltság.
Igen, akkor próbálj meg Japánban vagy Dél-Koreában napi 8 óra munkából fenntartani egy bérlet lakást, fűtést, mindennap elégséges táplálkozást, időt a szórakozásra és havi legalább 2 hét szabit, mindezt úgy, hogy legyen félretéve pénzed valami orvosi vészhelyzetre, vagy ha hirtelen haza kell ugrani Magyarországra. Képtelenség!
Japánban és Dél-Koreában, kb Lengyelország és Magyarország méretű országok, akkora a népsűrűség, hogy egy budapesti patkánylyuk méretű panellakásért simán elkérhetnek százezret havonta. A 100 négyzetméteres családi ház ott luxusvilla. Hacsak nem 16órázol szinte mindennap, elvesztél, mind pénzügyi, mind társadalmi értelemben ezekben az országokban.
Ezzel szemben Kínában, de még Oroszországban is meg lehet élni 8 óra munkából egy átlagos munkahelyen kb. olyan színvonal mellett, mintha itthon 130.000-ret keresnél. Nemrég olvastam itt az oldalon valakiről, aki kiköltözött Moszkvába és a McDonald's-ban dolgozik. Megél belőle, Magyarországon egy ilyesmi maximum diákmunkának jó.
"Ezzel szemben Kínában, de még Oroszországban is meg lehet élni 8 óra munkából egy átlagos munkahelyen kb. olyan színvonal mellett, mintha itthon 130.000-ret keresnél."
Ezt a hülyeséget most verd ki a fejedből. A Made in China feliratú ruhákat, cipőket meg műanyagárukat marhára nem jólétben élő emberek készítik. Lehet, hogy a nagyvárosokban a lakosság 5%-a tud olyan színvonalon élni mint Európában, sőt egyesek még jobban is, de a maradék szenved, éhezik és bizony nagyon nem napi 8 óra munkát végez. Japán vagy Dél-Korea ezekhez képest tündérország és az embereknek egyáltalán nincs nagy gondjuk a napi táplálkozással vagy lakhatással.
"Észak-Koreából évente több tízezer ember szökik el, Kínából viszont senki."
Ne haragudj, de elég kellemetlen érzés olyasvalakivel vitázni, aki ilyen butaságokat képes leírni. Ha szétnézel Észak-Amerikában, Európában több százmillió kínait látni mindenhol, Tajvan sem véletlenül született meg, de talán ha azt mondom "kínai étterem", "kínai piac", "kínai negyed", talán felvilágosulsz picit.
"Aki eladók a plázában, a Starbucksban, egy irodában számítógépeznek, vagy éttermet vezetnek azok kik?
És mit gondolsz, hogyan működni az ország, hogyha szinte csak ilyen rabszolgák élnének benne ahogy te mondod? Hogyan működik az egész ország digitális infrastruktúrája, hogy van minden boltban eladó szellemi munkások és nem megterhelő fizikai munkát végző emberek nélkül?"
A társadalom elenyésző része az akiről te beszélsz. Az emberek ~40% még mindig a mezőgazdaságban dolgozik és kb. 30% az iparban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!