India és esetleg Vietnám (havi bontású) áraival/költségeivel mely leírások, blogok foglalkoznak? Angol/német/magyar oldalak fórumok blogok érdekelnének. (Értelemszerűen a járványt megelőző évekből.)
Illetve Myanmar valóban olyan veszélyes a szóló európai turistának, ahogy itt néhány ember régebbi bejegyzéseiben olvashatjuk? Néhányan írták, hogy a planéta sok államban megfordultak már, de sehol nem érezték magukat olyan létbizonytalanságban, mint Myanmar városainak utcáin... Lehetséges, hogy ez igaz?
Az Indiában történő havi költségekhez már nem volt fent hely, hogy kiírható legyen: ne legyenek a szállások, vagy apartmanok elfogadhatatlanul lepukkantak, vagyis mocskosak; tiszta legyen a szoba és legfőképp az ágynemű. Azonban nem is a négy- illetve ötcsillagos szállodákat keresem.
Erős közepes csupán a vágyott színvonal (szállások, éttermek, cukrászdák, belépők, és a többi havi költség tekintetében).
Ár/érték arányban szeretném a legjobbat kihozni; ne kelljen nagy összegeket költeni, ha nem muszáj.
Ország/régiónév + daily backpacking budget keresés végtelen számú blogot fog feldobni.
Én eddig kétszer akartam Myanmarba menni, de mindig pont akkor jutott eszükbe a zavargás/tüntetéssorozat/népirtás, szóval még várat magára, de bőven ismerek embereket, akik voltak és semmi ilyesmit nem meséltek. Minimálisan arra panaszkodtak, hogy a környékbeli országokhoz képest nem nagy szám a konyha, a pénzhasználat pedig nyűg (friss, hajtatlan százdollárosok kellenek, ATM-ek nagyon nincsenek). De ettől még mindenki javasolta.
Indiára nehéz egy átlagszámot mondani, mindig máshol van főszezon, meg persze Goában már jobban ráálltak a lehúzásra, mint a bangladesi határ mellett. De napi 50 dollárból kényelmesen kijössz, tiszta hotelekben aludva. Kompromisszumokkal kevesebből is megoldható.
Ja, és Vietnám azért más liga, mint India és Myanmar. Már nagyon kiépült a turizmus infrastruktúrája, ennek minden előnyével és hátrányával együtt. Ha tiszta, kb. 3-csillagos szállodai szintet szeretnél, akkor 60-80 dollár el fog menni naponta (mindenre együtt).
Érdemes útikönyvet venni, általánosságban a Rough Guide jobb kiadó a Lonely Planetnél, de pont DK-Ázsiában ez a különbség nem nagyon érezhető, ott mindkettő profi és 2-3 évente frissítik a könyveiket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!