Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliában nehéz letelepedn...

Ausztráliában nehéz letelepedni? Mennyire bürokratikus vagy mennyire csak pénz kérdése?

Figyelt kérdés

esetleg van valaki, aki élt ott vagy esetleg jelenleg is ott él és ezt olévassa?

kíváncsi lennék minden tapasztalatra!!



júl. 4. 14:27
1 2
 1/20 anonim válasza:
81%
Eléggé. Letelepedési vízumot kell hozzá igényelni, ami csak akkor biztos ha úgy ítélik hogy kimondottan hasznára lennél az országnak, pl keresett szaktudással rendelkezel, vagy ilyesmi.
júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
és mennyire fogadnak el ott európai végzettségeket?
júl. 4. 15:27
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem az "európai" a gond, hanem a végzettség, mosogató vagy hasonló nem elég
júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 évet tanultam Melbourne-ben.

Diákvízumot kaptam, amivel diákmunkát is vállalhattam.

De miután vége lett a képzésnek, nem kaptam volna további vízumot, mert olyan diplomám van, ami nincs rajta a listán.

Konkrétan képzeld el ezt a listát, megvan, hogy milyen szakmákra van szüksége az országnak és ez alapján van esélyed, hogy megkapod a vízumot vagy nem.

júl. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

ez hasznos. és ehhez a listához hozzá lehet férni valahogy?


a végzettség meg jó kérdés, van nekem 3 diplomám, nem ez a gond, csak persze kérdés, kellenek-e nekik pont ezek és persze mennyire anyanyelvű angolt várnak el mellé.

júl. 4. 16:15
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért angolul elég folyamatosan kell tudni beszélni (inkább C1 mint B2), elég nehéz megszokni az ottani kiejtést meg azokat a szavakat/kifejetéseket, amik tipikusan ausztrálok
júl. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

5

Diplomásokat pont nem keresnek annyira. A képzett szakmunkásoknak tervezik egyszerűsíteni a munkavállalást és letelepedést. Amúgy nehezebb kijutni mint az USA-ba jelenleg.

júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

nehezebb, mint az USA-ba? hááát ... akkor ez így nem túl bíztató.

bár az USA esetében is azt látom, hogy egyesek rendkívül könnyen jutnak ki és dolgoznak, másoknak meg képtelenség. aztán persze fene tudja, mindig a részletekben van az ördög.

júl. 5. 14:39
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

8

USA-ba 2-3 versenyképes diploma simán elég. 8 általánossal persze lehetetlen.

júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

azt mondod, az USA könnyebb ügy?

éltem Kansasben fél évet kb, szerettem is, de mondjuk arról ott sincs fogalmam, hogy a magyar végzettségeket mennyire ismerik el.

júl. 6. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!