Tunéziába vagy Zöld-foki szigetekre szeretnénk menni. Mik itt a kedvenceitek?
Sajnos még soha nem voltam igazi nyaraláson,légyszi,segítsetek,hova menjünk,ha ezeket szeretnénk:
-Szép,homokos tengerpart,ahol lassan mélyül a tenger
-Tiszta,biztonságos szállás,ahol lehet aludni éjjel
-Környéken sok látnivaló (hogy ne csak a strandolás legyen..)
-Lehetőleg sivatagot látni,tevegelni is szeretnénk (bár tudtommal ezt csak Tunéziában lehet a kettő közül)
Szerintetek utazási irodával vagy egyéni szervezésben érdemesebb? (Kezdő utazókként egyénileg csak nagyon biztos tippekkel ellátva mernénk..:)) Ha előbbi,akkor melyik nem lopja ki az ember szemét?:) (Nincs sok pénzünk,így a "minél olcsóbban minél jobbat"-elvét követnénk)
Mi a legjobb közlekedési módszer A és B hely között,ha nem gyalogtávra van valami?
Köszi szépen előre is minden segítséget!
Alapvetően NEM,ez az oka,hogy kérdést írtam ide!-.-
Viszont azt még így is tudom,hogy ennyire azért nem távolodtak még el az áraik egymástól. (és sem ezen,se máson nem fogok vitatkozni,csak olyanok írjanak,akik segíteni akarnak és van is személyes tapasztalatuk a helyről!!!)
Tunézia: Az ország területének 45%-át a Szahara homokja borítja. Az ország területének fele a mediterrán tengerparti sávba sorolható (250–500 mm éves csapadékkal), míg maradék a Szahara része. Hegyvidékeket általában északon találhatunk; a klíma itt mérsékelt, enyhe, esős telekkel, és forró, meleg nyarakkal. Homoksivatag Dél-Tunéziában található.Tunéziába nemcsak a homokos tengerpartok és all inclusive szállodák miatt érdemes ellátogatni, de az ország gazdag római és föníciai emlékei is említésre méltóak. "Egy hét alatt szeretné megnézni egy ősi kereskedőváros romjait, egy hatalmas római kori kolosszeumot, vagy megnézné, hogy hol forgatták a Csillagok háborúja egyes jeleneteit, s netán még pihenne is egyet a tengerparton? Akkor keresve sem találhat jobb helyet magának az észak-afrikai Tunéziánál." Tunéziába gyakorlatilag az év bármely szakában érdemes elutazni, elviselhetetlenül rossz időjárást sosem fogunk tapasztalni. A mellékszezon a januártól áprilisig tartó időszak, ekkor a szállodai szobákhoz kedvezőbb áron lehet hozzájutni, az időjárás hűvösebb, néha az eső is esik, de ilyenkor garantáltan nincs tömeg.A leginkább frekventált időszak a június és augusztus közötti, természetesen magasabb árakkal, s ekkor a látnivalók környékén is turistatömegekre kell számítani. A tengerparti üdülővárosok ebben az időszakban mutatják legszebb arcukat, a parti sétányok, bazárok az esti hűsebb órákban megtelnek bámészkodókkal, a kávéházak teraszain hűsítőket kortyolgatnak a látogatók. Június és augusztus között száraz és meleg az időjárás, az átlaghőmérséklet eléri a 32 C fokot. Az észak-nyugati országrészek hegyvidékein időnként hó is előfordul, a déli sivatagos részeken pedig egész évben a szárazság az úr.Ha nem befizetett utazásra szeretnénk menni, hanem inkább egyedül vágnánk neki az országnak, legjobban tesszük, ha március közepe és május közepe között kelünk útra, mert ilyenkor a tavaszi hónapokban kellemesen meleg az időjárás és a vidéki országrészek ekkor mutatják legszebb arcukat a téli esőzések után. A Szaharát novemberben érdemes felkeresni, ilyenkor hosszabb sivatagi túrák is tehetők, természetesen csak szakavatott vezető kíséretében.
Zöld-foki szigetek: A szigeteken óceáni éghajlat uralkodik, illetve a passzátszél erősen befolyásolja az időjárást. Emiatt az nagyon száraz. A páratartalom 70% körül mozog.Magyarországról szervezett módon csak egy utazási iroda visz oda (a céget megtalálni tapasztalt internetezőnek öt másodperc), prágai átszállással, egy cseh magántársaság charterjáratával - alig pár száz magyar jut el a Zöld-foki szigetekre egy évben.
Az út Prágáig 50 perc, ott egy óra várakozás, és röpke 6,5 óra repülés után a rideg, barátságtalan télből kiszakadó magyar ott találhatja magát a trópusokon, egy azúrkék tenger partján, egy már-már giccsesen szép, homokos tengerparton heverve.A tizennégy szigetből tíz lakott, ezek közül Salra érkezik a magyar, s a felkészületlenebb, nem kellően tájékozott turisták már a leszállás előtt is sopánkodhatnak, mivel a földdarab alapvetően kopár, hol szürke, hol barna: vegetáció annyi, mint a Marson, a sziget legnagyobb része egy kilátástalan és elkedvetlenítő kősivatag, hol bármikor felbukkanhat az öreg Kenobi vagy pár poros buckalakó.Sal alapvetően egyhetes nyaralóhely, mert két hétre elegendő kalandot nem kínál, amennyiben nem vagyunk megszállott szörfösök vagy amatőr búvárok.Pár nagyon szegény, csatornázatlan falu, egy kicsiny városka, egy szép sziklaöböl, egy elhagyott, régi sóbánya - Salon ennyi az összes látnivaló, ezért aki iderepül, az inkább a hibátlan homokkal terített trópusi partrészek melletti heverészés, úszkálás, isteni semmittevés miatt jön. A tehetősebb utasok persze három-négy nap után "kinövik" a sóról elkeresztelt szigetet, propelleres kisgépekkel ide-oda repkedhetnek a környéken, elmehetnek a fővárosba, Praiába, megnézhetik fentről és lentről Fogo vulkánját.Szállás: a pálmafák közt, medencék mellett megbújó szállodák környékére persze nem lehet panasz, bár amit négycsillagosként hirdetnek, az Európában csak legfeljebb háromcsillagos lehet. Van ötcsillagos szálló is, mindenhol rendesen takarítanak, mindenhol van meleg víz, és az idegenvezetők szerint hónapok óta nem volt lopás a magyarok által leggyakrabban látogatott Belorizonte és Novorizonte szállókban.
Árak: olyanok, mint az Ibériai-félszigeten, ami érthető, hiszen az élelmiszerek, de még az ásványvíz nagy részét is Portugáliából hozzák be. Eurót mindenhol elfogadnak, de nagyobb bankóból bajosan adnak vissza, ajánlott ezért 10 és 20 euróssal megtömve érkezni. Helyi pénz is váltható (egy euró = 100-110 escudo), de egy hetet vígan el lehet az ember nélküle, hacsak nem numizmatikus. Egy jó halvacsora, egy személyre, sörrel vagy borral 15-20 euró.Vízum: beszerezhető a repülőtéren, érkezéskor. 2008. februárjában 25 euró volt egy személyre, némi sorban állás és piszmogás után ki is adja a hivatalból morc közeg.
Oltás: csak a nagyon félős utasoknak javallott, amúgy a jobbára óvatos utazási iroda sem javasolja - ez nem a kongói dzsungel.
Folyóvíz: fogmosáshoz sem javasolják. Egy másfél literes ásványvíz a hotelben 2-3 euró, a kisboltokban egy euró alatt.
Telefon: csak a 30-as mobil működik a Zöld-foki szigeteken, sőt, csak 30-as mobil hívható róla. Sms küldhető haza más számra is, de senki nem garantálja, hogy az üzenet nem tűnik el végleg valahol Madeira fölött a sztratoszférában.
Mit vigyünk? Könyvet, mert lesz időnk olvasni. Naptejet, mert rengeteget süt a nap, és a szél miatt nem érezzük, hogy mennyire éget. Búvárszemüveget, pipát, békatalpat, mert a sziklás részeken gyönyörű dolgokat láthat az ember. Kis csokit, cukrot a szegény (de nem tolakodóan kéregető) gyerekeknek. Napszemüveget, strandpapucsot, szalmakalapot, baseballsapkát.
Szerintem ha olcsón akarod kihozni a nyaralást, de mégis igazi pálmafás, tengerpartos, napsütéses nyaralásra vágysz akkor egyértelműen Tunézia. Oda tényleg fillérekért el lehet jutni (sokszor olcsóbb mint egy dél európai autós/buszos nyaralás.) Persze a közbiztonság nem a legjobb -főleg a felkelések óta-, de biztos nem lenne semmi baj egy turistaövezetben.
Első igazi nyaralásnak jó helyszín! :) jó utat, remélem összejön
Köszi szépen mindenkinek az eddigi válaszokat! Továbbra is szeretnék mindkét helyre ellátogatni,de Tunéziába találtunk csak olyan ajánlatokat,amit most megengedhetünk magunknak..
Még annyit szeretnék tudni,hogy van-e olyan utazási iroda,amivel már nyaraltatok (akár pont Tunéziában) és elégedettek voltatok (árakat és szolgáltatást tekintve)?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!