Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Ki mászta már meg a Toubkalt,...

Ki mászta már meg a Toubkalt, beszámolna a gyakorlati részletekről?

Figyelt kérdés
aug. 28. 12:15
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
Elrepülsz Marrakesbe, grand taxival elmész Aroumdba, ahol megalszol (a fél falu turistákból él, úgyhogy ez nem gond). Másnap a tömeget követve felmászol a menedékházig (Refuge de Toubkal, az úthoz semmi technika sem kell, csak sima ösvény felfelé), ahol megalszol vagy sátrazol (én utóbbit tettem és megbántam mert semmit sem aludtam a szél, a beszivárgó por meg a sziklás talaj miatt). Másnap felsétálsz a csúcsra és leereszkedsz Aroumdba, ahol megint alszol és másnap reggel frissen és üdén visszataxizol Marrakesbe. Ha nem vagy gyakorlott hegymászó és/vagy sátrazol, a cuccaidnak bérelhetsz szamarat is.
aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És a Kilimandzsárót hogy kell? Elmegyek a faluba, ott éjszakázom, másnap felmászok, lejövök és kész?
aug. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2: hát persze, menjél csak....
aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
lol, miket néztél még meg Marrakes környékén?
szept. 3. 13:50
 5/5 hollófernyiges ***** válasza:
Béreltünk egy kisbuszt és tettünk egy nagy kört Fez és Casablanca felé, aztán a tengerparton vissza. Marrakes környékén az Ait Ben Hoddou, egy folyó szurdoka és egy vízesés rémlik, de konkrétumokat ne kérdezz, már 15 éve volt :)
szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!