Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomba érdemes elutazni...

Egyiptomba érdemes elutazni saját szervezésben is?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni oda, mert érdekel a történelem és az ottani kultúra. Leginkább késő ősszel vagy télen mennék, mert akkor ideálisabb az idő megnézni az emlékműveket, Kairó és Luxor környékére mennék. Viszont nem tudom a közlekedést hogyan tudnám ott megoldani, eddig csak európai országokban jártam és ott mindenütt volt tömegközlekedés, azon sem nagyon kellett gondolkodni, hogy az airbnb-t hogyan érem el, hol tudok bevásárolni, kajálni. Egy arab országban ez gondolom másképp megy, a helyiekkel való kommunikáció és alkudozás nem lenne erősségem szerintem. Az autóbérlés nem opció, olyan vezetési kultúra mellett nem mernék elindulni.

aug. 27. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Persze simán, autóvezetéstől sem kell félni mert nem folyamatosan a nagyváros közepén mész hanem általában vidéken.
aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Csak ugy erdemes. Jo a kozlekedes, van busz vonat.
aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem érdemes. Kairóba mehetsz, bár nme lesz ott sem könnyebb dolgod. A belső biztonság hiánya miatt a közlekedés rendkívül szigorú, egyes helyekre külföldi csak irodával utazhat. Azt meg tudják védeni az úton. Minél délebbre mész, ez annál inkább igaz.
aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3.-s te melyik Egyiptomrol beszelsz? Beutaztam Alexandriatol Abu Simbelig, at az oazisokon es nem irodaval hanem tomegkozlekedve. Az egyetlen gaz az voot mikor a Bahariya (Bawati) oazis fele a sivatagban ledoglott a busz, de megoldottak.
aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudom miről beszél a hármas. Magánszervezésben, 90%-ban tömegközlekedve voltam egyiptomban, én is bejártam több várost is, és velem sem történt semmi.
aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Irodával csak a tudatlan és tanulatlan barmok utaznak 2024-ben.

Te igyekezz magad szervezni az útjaidat.

aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek az elöttem szolókkal. Be lehet járni Egyiptomot egyénileg, söt, úgy az igazi. Viszont, ha még nem utaztál külföldre, vagy nem sok helyen jártál még, esetleg kevésbé vagy talpraesett, akkor maradj inkább az irodánál.
aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Egyiptom azért nem egy fekete afrika. Ha Európában elboldogulszvegyéni szervezésben ott is el fogsz. Nem feltétlen kell airbnb-be menni mehetsz szállodába saját szrrvezésben is.
aug. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Igen. Izgalmas kihívás lesz.
szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok, hogy nem tudsz olyan földrészt mondani, amit nem barangoltam be alaposan. Saját szervezésben. Kiválóan éreztem magam mindenütt. Egyiptomban is voltam többször. Egyiptom sokszínű. Volt és van idő, van hely, ahol nem érdemes barangolni. nem véletlen, hogy tavaly novemberben 5 méteres falakon belül üdültem. Az sem véletlen, hogy géppisztolyos őr volt minden külső kapuban (ezt persze nem reklámozta). Megkérdeztem, mit kell tennem, hogy 1-2 órára elmenjek a sivatagba. A válasz, semmit, menjek, de a nevemet és a szállást meg kel mondanom, mert törölnek a nyilvántartásból. Ha visszajövök, visszaírnak. Kérdeztem, félnek hogy eltévedek? Nem, akkor előbb utóbb előkerül valahogy - volt a válasz.


Azonban ha valaki egy válaszból azt olvas ki, amit akar, nem azt, amit jelent, akkor persze bármi lehet. Mellesleg a tömegközlekedés többnyire biztonságos. Figyelnek rá ahol kell, de nem fog feltűnni.

Egyébként úgy 10 éve a csoportban megkéseltek valakit ott, ahol mondták, hogy kerüljük el. Mi közben egy külvárosi bazárban és környékén barangoltunk ketten.

Én nem tudhatom, ki mennyire tapasztalt. Aki odafigyel és tudja mit csinál, jellemzően nem történik vele borzalom. Aki vaktában megy, vele történhet. De nem biztos, hogy történik is. Hogy ki mennyire vakmerő, magánügy. Tőlem jól érezheted magad, meghalhatsz, nem az én életem. Azt sem kell elhinned, hogy tudom miről beszélek.

szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!