Kezdőoldal » Utazás » Európa » Izlandra utazási irodán...

Izlandra utazási irodán keresztül vagy egyéni szervezésben érdemes szerintetek menni?

Figyelt kérdés

Láttam horror árakon (5-600 ezrekért) alig egyhetes utakat. Ez az ország tényleg ilyen drága? Érdemes egyénileg összeállítani a programot? Mennyire nagyok a távolságok a látnivalók között és milyen a közlekedés?

Köszi mindenkinek a válaszokat.



2017. máj. 29. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Èn tuti magamnak szervezném. Rep járat már van, szállást lehet a neten intézni, a látnivalókat kiguglizod, tömegközeledést vagy autóbérlést szintén. Minek ehhez iroda?
2017. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fapad+olcsó szállás értelmesebb, de ilyen országbejárást inkább hanyagolnám mert baromi drága minden. Válasszatok ki egy helyet ami környékén sok a látnivaló és ott nézzetek körül.
2017. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire vagy önálló. A repülőjegy mindenképpen relatíve drága, de ezen ne csodálkozz.


A társasút előre meghatározott és rendkívül hézagos (aki csak azt akarja elmondani, hogy voltam Izlandon, annak elég). A saját szervezés nagy szabadságot ad és bizonyos munkát, hozzáértést igényel.


Néhány infó. Az ország akkora, mint Magyarország. Jórészt vulkanikus. Gyakorlatilag egyetlen kiváló minőségi út van, körbe a parton. Ebből az északnyugati félszigetre van egy kitérő. Minden úton kis sebességgel lehet csak haladni (40-90 km/h helytől függően, sok kanyarral, de ha látni is akarsz, lassabban, sok megállóval). Van sok jó minőségű földút. Néhány alkalmas átlagos gépkocsival való közlekedésre, mások csak négykerék meghajtású terepjáróval ajánlottak. Itt a vízfolyásokon nincsenek hidak, át kell menni rajtuk, esetenként egy másfél méter is lehet a mélység. A lakosság ritka, viszont a lakott helyek kiválóan ellátottak, bármi elérhető. Két fő szállástípus van. Szálloda és ifjúsági szállás. Előbbi nagyon drága, utóbbi viszonylag olcsó és fő előnye, hogy van konyhája, ahol a boltban vett készétel elkészíthető (durva becslésként, ha mindig vendéglőben akarsz enni, akkor ez néha nem megy, mert nincs, és összességében akár tízszer, ötvenszer annyiba kerül, mintha boltból vett készételt melegítesz (főzöl). Ilyenek nagy változatosságban kaphatók).

Két hétnél rövidebb időre nem érdemes annyi pénzt kiadni repülőre. Két hét jó szervezésben (előre foglalással) elegendő a főbb látnivalókra. Néhány esetben a lélegzeted fog elállni tőle. Látni fogsz úgy 30-50 vízesést, néhány Duna méretű, mások magasak, stb. Nem szabad kihagyni a vulkáni vidékeket (Landmannalaguar, Thingvellir), utóbbit helyi buszjárattal, másképp nem megközelíthető.

2017. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Izland tényleg nagyon drága, de mi ennek a harmadából is kihoztunk 9 napot, ebben benne volt minden, de az igaz, hogy nem Budapestről repültünk, így a repülőjegy elég olcsó volt. ill. az igényeink se olyan borzasztóan magasak :)


Csak Reykjavikba/környékére menni nem érdemes szerintem, nem sok mindent látsz az országból. Semmiképp sem éri meg ezeket az előre szervezett, buszos kirándulásokat igénybe venni, egyrészt borzasztó drágák, másrészt órákig utazik az ember, aztán amikor odaér, szinte semmi időt nem hagynak magadtól felfedezni a tájakat, kóborolni egy kicsit, felfedezni a helyet, minden látványosságnál ezt láttuk a turistabuszokból.. Tömegközlekedésnek bevallom nem néztünk utána.


Mi egy olyan autót béreltünk, aminek volt hátul egy matraca és egy kis "konyhája", gázpalackkal és edényekkel, evőeszközökkel. Nem volt olcsó (100 euró/nap), de mi szeretünk kempingezni is és így legalább szállással sem kellett bajlódni, kis túlzással ott aludtunk, ahol ránk sötétedett. Kajára is elment kb 200 euró, pedig nagyon "fapados" módszerrel étkeztünk, kétszer voltunk csak vendéglőben, amúgy szupermarketben vásárolt alapanyagokból főztünk valami gyorsan összeüthetőt hátul az autóban. Szerintem minden pénzt megért mondjuk, meseország, mindenképp tervezek visszamenni.

2017. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*szerk: nem harmadából, feléből, félreolvastam a kérdésben a számot, bocsi :)

Utolsó voltam

2017. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az információkat! Nekem is gyönyörű országnak tűnik, és jó lenne "elszökni" egy kicsit nyáron a hőség elől... közben akár két-három napot kirándulni, túrázni is. Gondolom az áprilistól szeptember végéig terjedő időszakon kívül nincs sok értelme menni, ha a természeti szépségeket is látni akarjuk... Szeretném, ha minél tartalmasabb lenne az utazás, ami egy hét - 10 napba belefér, minél kevesebb üresjárattal...
2017. máj. 30. 18:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Èn is nagyon szeretnék eljutni. Èn ezt az oldalt szoktam nézegetni :)

[link]

2017. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jó kis oldal :)
2017. jún. 2. 08:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Április-májusban még sok a víz (olvadás), ezért a gázlók nehezen járhatók. Két hétnél kevesebbre nem nagyon érdemes menni, különben az útiköltség "túlsúlyos" lesz. Az utakon nem lehet (de főleg nem érdemes) gyorsan menni. Jó tipp több helyen az aszfaltútról kimenni földúton. Az északkeleti vízesések völgye például csak földúton járható végig, és az egyéb látnivalókkal rámegy egy nap az autós körtúrára.

Szállást jó előre kell foglalni, mert az olcsók hamar elfogynak (ötszörös áron persze elég előtte nap is). A YH legtöbbjében kötelező a hálózsák, vagy venni (bérelni) kell ágyneműt.

[link]

szinte minden fontos látni és tudnivaló itt van. No és a Lonely Planet (netes és könyv) is igen hasznos.

2017. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!