Egyiptomi/tunéziai utazásnál miért kap el mindenki fosós-hányós vírust?
Sokszor olvasom itt, hogy annak ellenére, hogy nagy odafigyeléssel betartják az oda utazók a "szabályokat" (nem iszunk csapvizet, nem mosunk fogat csapvízzel, nem iszunk jégkockás üdítőt, stb.), mégis elkapják a hasmenést, hányást.
Valaki tudja esetleg, hogy mi ennek az oka, hogy a magyarok 99%-a megfertőződik, és hogyan lehet TÉNYLEGESEN elkerülni odautazásnál?
Állítólag valami baktérium van jelen, amit nem képes a bél lebontani és az okozza. Van rá kint gyógyszer speciálisan erre, ami segít.
De egyénfüggő, hogy ki milyen érzékeny, ismerek olyat, aki semmit nem tartott be jóformán és nem volt semmi baja.
Én odakinn is mindig csapvizet ittam, és sosem volt bajom tőle.
Amit a kérdező leir, az a nyolcvanas évek útikönyvének BAROMSÁGA.
Hülyeség, érted kérdező??? Egymőásnak adjátok át.
A dolog egyszerű, hosszú írásokat lehet róla olvasni, de én most csak röviden: Nem vagyunk hozzászokva. Az immunrendszerünknek nincs kész válasza. És nehogy azt gondolja valaki, hogy higiénés okok játszanak közre, hogy ott (mindegy, hol van az az ott) nem vigyáznak, nem törődnek ezzel.
Lakóhelyünkön is ezernyi káros hatás ér, amit észre sem veszünk. Elmegyünk Svédországba, Olaszországba, Ausztráliába, bárhová. És kisebb-nagyobb kellemetlenséggel járó tüneteket észlelhetünk.
És idejön hozzánk egy svéd, egy olasz stb., és ő is ilyent észlelhet magán.
Trópusokon az embereknek más a bélflórája.
Amit ők már megszoktak, neked "túl erős".
De ha Európába jönnek ritkábban velük is előfordul a hasmenés.
Mert mi nem oda születtünk, nem alkalmazkodott a szervezetünk az ottani baciviszonyokhoz, nem alakult ki immunitás az ottani fertőzésekkel szemben, amihez a helyiek már alkalmazkodtak.
Ezért nem kell odamenni...
Sokan meg is bánják.
Miután nullára lepontoztatok, és mellette előadtátok a tankönyvi szöveget őshonos flóráról (mindezt NULLA utazási tapasztalattal), azért őszintén érdekelne legalább egy hozzzászólásotok arról, hogy ti nem csak fotelutazók vagytok, hanem Antinalt szedtek hetekkel indulás előtt, és igy is összefossátok magatokat egy kinti paradicsomtól.
Ismételten leirom, rendszeresen - étsd nem izévente egyszer utazási irodával - utazom, és nincsen bajom kinti viztől, kinti gyümölcstől, paradicsomtól, salátától.
Ennyit értek... látjátok?
Mert AI ellátás van sok helyen, ami egy magyarnak azt jelenti, hogy mindent is meg kell enni, mer' ingyen van, aztán kész a gyomorrontás 😀
Viccet félretéve, tényleg máshoz van szokva a bélflóránk, de ez amúgy is egyéni, van akinek érzékenyebb, van, aki meg szinte bármit ehet.
Mi voltunk Mexikóban, Thaiföldön stb., utcai árusnál is volt, hogy ettünk, de nem lett semmi bajunk, viszont minden étkezés előtt (meg utána is persze 😊) "fertőtlenítettünk" valami tömény alkohollal 🙂
Egyiptomban még nem voltunk, így nem tudom, hogy ott is bejönne-e a módszerünk, remélem, hogy igen, mert tervben van 🙂
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!