Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Úgy hallottam hogy dél-Koreába...

Úgy hallottam hogy dél-Koreában az emberek akik keresztények karácsonykor mégsem adnak a gyerekeiknek ajándékot (főleg ez a 20-as éveikben lévő emberektől hallottam hogy ők sosem kaptak) mennyire igaz ez?

Figyelt kérdés
és mi az oka ennek?

2018. dec. 8. 22:53
 1/9 anonim válasza:
91%

öö... karácsonykor Jézus szülinapja van, nem? Miért is kapnánk ajándékot? :"D Nálunk megy a jézuskázás, pedig Máriának volt Jézuskája, nekünk Krisztusunk van.


Na de - egymásnak adhatunk ajándékot. Mi keresztyének adventkor a Megváltót várjuk, lelkileg felkészülünk a jövetelére. Mint a húsvét előtti nagyböjt. Az, hogy megajándékozzuk, azt inkább azért mondanám, mert a szeretet ünnepe és így szokás. Egyébként meg nincs köze a kereszténységhez ,csak a világban elterjedt dolog, hogy ilyenkor mennek az ajándékok és ezért mi is.

2018. dec. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Dél-Koreában (akárcsak Japánban) nem a karácsony, hanem az újév a családi ünnep, olyankor szoktak inkább ajándékozni, míg a karácsony inkább ilyen bulizósabb dolog, a szerelmesek ünnepe. Dél-Koreában nem olyan régóta szokás a karácsony megünneplése, a koreai háború után kezdődhetett. Jó nyilván a keresztények korábban is megemlékeztek Jézus Krisztus test szerinti születéséről, de ez az amerikai stílusú giccsparádé nem volt. :D


És ahogy az előttem szóló is mondta az ajándékozás nem kapcsolódik olyan szorosan Jézus születéséhez, inkább csak egy népszokás. :)

2018. dec. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

igen mivel a karácsony is egy pogány ünnep volt jézus nem ekkor született hanem az egyház erre a napra tűzte ki

amugy érdekes mert ez a család a szeretett és az otthon ünnepe erre meg ök elmennek bulizni az ajándékoz meg miért is??? a három bölcs ajándékkal készült ennyi erővel minek huzunk fel fát miért emlékezünk meg jézusra...

2018. dec. 9. 14:53
 4/9 A kérdező kommentje:
pont hogy ez az egyik legszorosabb dolog de ti tudjátok...
2018. dec. 9. 14:54
 5/9 anonim ***** válasza:

"igen mivel a karácsony is egy pogány ünnep volt jézus nem ekkor született hanem az egyház erre a napra tűzte ki"


Valóban ekkortájt volt a sol invictus nevű római ünnep, és valóban nem ekkor született Jézus, de úgy gondolom nem baj, hogy erre a dátumra tették. :)


"amugy érdekes mert ez a család a szeretett és az otthon ünnepe erre meg ök elmennek bulizni az ajándékoz meg miért is??? a három bölcs ajándékkal készült ennyi erővel minek huzunk fel fát miért emlékezünk meg jézusra..."


Ott pedig az újév a család, a szeretet és az otthon ünnepe. :D

Sőt, Dél-koreában fát sem szokás mindenütt állítani egyszer olvastam, hogy egy koreai nő azt mondta, nem tudná elképzelni, hogy egy fenyőfa legyen a lakásában. Ha van ott karácsonyfa, általában az is csak mű.

Más országokban mások a karácsonyi szokások,Koreában más alkalmakkor szokás inkább ajándékozni, de az ottani gyerekek sem maradnak ki az ajándékozásból. :)

Viszont az ottani keresztények is elmennek éjféli misére, vagy istentiszteletre ilyenkor, sőt, a nem keresztények körében is divat lett, a hangulata miatt.

2018. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igaz azonban igy europa-amerika országai/államai közt nagyon kicsi az eltérés de az ajándékozás és a karácsony fa szinte minden hol szokás :D ezért is volt furcsa de viszont japán kezd felzárkozni mivel ott már ajándékoznak és általában van fa igaz az mű szokott lenni de nálunk is volt már mű fa (mivel már untunk hogy szúr és hullik)
2018. dec. 9. 15:29
 7/9 anonim ***** válasza:

#6, hát azért európán belül is vannak furcsaságok, például a spanyol betlehemekben az a kakiló figura. 😂😂😂

Egyébként Olaszországban sem igazán szokás házaknál fát állítani, inkább betlehemest szoktak csak.


Hát azért nem úgy látom, hogy Japán annyira felzárkózna, amikor a tradicionális karácsonyi kaja náluk a KFC-s csirke. 😂😂

2018. dec. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
figyi én már láttam hogy valaki a karácsony fát számlákkal diszitette fel :D
2018. dec. 9. 16:07
 9/9 anonim ***** válasza:
ezt a szaró figurát nem akartam elhinni, de rákerestem és tényleg
2020. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!