Minek kell erőltetni a karácsonyi húzást, ha épphogy megvan a többség?
Hát az osztály két részre oszlik. A menők (akik azt hiszik, csak nekik lehet vélemémyük, mert ők buliznak, isznak, cigiznek) és a visszafogottabbak.
Menő a menőnek mindig szuper ajándékot vesz, viszont egyes menők a visszafogottakat letudják egy sablon ajándékkal (persze van kivétel). Ezért legalább jó lenne egy felső korlát, amit nem lehet túllépni.
Az ajándékozás úgy zajlik, hogy körbe ülünk, vki indítja a sort, momdasz pár szót a húzottadról, aztán az folytatka aki előzőleg kapta az ajándékot. Ez aranyos ötlet, de sokan letudják annyival, hogy én egy olyan lányt/fiút húztam akit nem igazán ismerek, de boldog karacsonyt xy! Szóval nem túl személyes ez se.
A Karácsonyi húzást nem kéne, hogy erőltessék.
Nem olvastam el még a válaszokat, szóval nem tudom, dolgozol e vagy iskolás vagy, de szerintem a válaszom mindkettőre igaz.
Munkahely;
Nálunk világéletünkben úgy volt, hogy először körbekérdeztünk, hogy ki akar benne lenni és aki nemet mondott, azt nem vettük bele a játékba. A játék meg akkor zajlott le, hogy ha bizonyos létszám megvolt - most egy 20 fős csapatból csak 3 ember nem fog egymással játszani :D - de ha már 8-10 ember megvolt, simán megcsinálták egymást között a húzást.
Megadtuk a lehetőséget, hogy kiszállhasson az illető, ha meggondolja magát, de azért megkértünk mindenkit, hogy ezt még húzás előtt döntse el, mert kicsit macerásabb volt küldözgetni a leveleket, hogy Marika kiszállt a játékból, aki őt húzta, az húzzon új nevet (Bár erre sok példa nem volt).
Soha sem köteleztünk egy játszani nem akarót a húzásra "Mivel rajtad kívül mindenki játszik" vagy "Többség dönt alapon fogjuk játszani a játékot" szöveggel.
(Amúgy nekünk egyetlen egy alkalommal volt ebből a játékból gond; még amikor az előző helyemen volt pár mindenbe ami a munkahelyen történik beletojó ember; megkérdeztük, hogy játszana e - bólogatott lelkesen, elmondtuk a játék szabályokat, azt már lexarta, kihúzta a nevet és fogalma sem volt, hogy mihez kéne vele kezdenie - végül nem csinált semmit és 2-3 ember abban az évben nem kapott ajándékot... Szerencsére az volt az utolsó alkalom is az ilyen incidensre. :D )
Gimnázium;
Ott is körbekérdeztünk, hogy ki akar játszani. Ha valaki jelezte volna, hogy ő nem, kihagytuk volna - ott nem mentünk egyesével oda, kollektíven kérdeztünk ; de soha senkinek nem volt egy rossz szava az egészhez.
***
Szerintem ha a szervező megadja másoknak a kimaradás lehetőségét, úgy kiszelektálódnak azok, akik fél vállról veszik az egészet. Ha valakinek nem egy púp a hátán a játék, vesz annyi fáradtságot, hogy leül egyszer beszélgetni azzal, akit húzott, felmegy a FB lapjára vagy megkérdezi a húzottnak a jó barátját, hogy mi az érdeklődési köre és nem egy gyertyatartót ad porfogónak.
***
Szóval, így kéne mindenhol; ha egy 20 fős csapatból 11 szeretne játszani, akkor nem kéne ráerőszakolni a maradék 9-re a játékot ; illetve ha egy 20 fős csapatból 11 ember nem akar játszani, attól még a maradék 9 játszhat egymás között - ezt a "többség dönt" meg "a többség akarata" felfogást nem szerettem sohasem.
Utolsó, gimis vagyok, de tökéletesen egyet értek. 36 fős az osztály, kb 22 fő szavazott mellette. Ennyien is lehet már.
Jó lenne, ha a "lesz@rom" típusú emberek kimaradnának. Én nem ellenezném, de így, hogy vki nulla energiát fektet bele, semmi értelme nincs. Semmi értelme nincs kényszeredetten mosolyogni, mintha örülnél a porfogó bigyónak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!