Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet?

Figyelt kérdés
Egy MacBookot szeretnék karira, de nem akarjàk megvenni mondván h dràga meg ilyenek. Pedig van rá pénze tehát nem kérek lehetetlent. Segitsetek lécci :)

2013. dec. 24. 01:09
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
83%

Én már rég nem a szüleimmel élek, de azért leírom.

Édesapámék az átlaghoz képest jól keresnek. De bizonyos dolgok miatt (hitel, két gyerek eltartása, benzin, ÉTEL, stb...) nem tudnak ennél jóval kevesebbet sem kiadni egy laptopra.

Nekem sincs macbookom, nem is lesz soha! Bár én dolgozom a gépemmel elég keményen, napi 16-18 órát. A windows számomra nem megfelelő oprendszer bizonyos okok miatt. Kipróbáltam az egyik Linuxot (mellesleg a Debian Linux az OSX alapja), és bevált. Hozzáteszem, ez egy ingyenes oprendszer, aminek a telepítője elfér egy pendriveon.

Jelenleg egy Samsung notebookot használok (amire eredetileg windows rendszert telepítettek), de párom felvarázsolta rá az OSX egyik verzióját és szuperül megy vele!


Teljesen felesleges egy vagyont kiadni bizonyos dolgokra csak azért, mert tetszik! Inkább fele annyiért vegyél egy bivaly gépet, amire feldobod a számodra legmegfelelőbb oprendszert!


300ezer forintot kiadni nem sok (sajnos), de megszerezni rengeteg! Majd megtanulod, mikor magad kell majd fenntartanod!

2013. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
65%

"mellesleg a Debian Linux az OSX alapja"

Ezt a hülyeséget mégis honnan szedted???

OSX-et meg aligha tettek fel, legfeljebb valami hacklit, de az egész hozzászólás eléggé kamu szagú.

2013. dec. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
40%
Ráadásul egyszer linuxot használsz utána meg azt írod, hogy OSX van rajta. Egy nagy kamu amit írtál.
2013. dec. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
100%

"csak ne pl. Jövőre kapjam meg "


Pedig arra már igazán nem sokat kell várni.

2013. dec. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
62%

Jaj jaj lesz még bajod az életben. Attól,hogy apukád (és nem te) sokat keres attól még fizetnie kell neked a kaját, a tetőt a fejed felett, a meleget a feneked alatt, a vízet a mindent,ha mindezt kiszámolod nyílván jóval kevesebb lesz az a pénz,amit apukád megkeres. De még ha zsebből ki is tudja fizetni neked azt a MacBookot akkor se véletlen nem akarják neked megvenni,bár szerintem úgyis azt fogod kapni.

Mindegy.

A kérdésre nem tudok válaszolni,nem hiszem,hogy rátudod már őket venni,de mondom,hogy az ilyen családokat ismerve úgyis megveszik neked :)

2013. dec. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
68%

11 és 12:

Rendben, akkor kamu. :) Én ettől nem fogok rosszabbul aludni, és a gépem sem változik meg tőle. Ha nektek így kellemesebb, akkor éljetek ezzel a tudattal. További szépet és jót!

2013. dec. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
#14 a jövőrét a jövő karácsonyra értettem ;)
2013. dec. 24. 13:38
 18/24 anonim ***** válasza:
6%

# 11


"a Debian Linux az OSX alapja" - ez füstölt...


Viszont OSX-et rá lehet tenni, nem tudom mit veritek itt magatokat. Persze, olyan gépre, amihez vannak kextek stb, meg van támogatva, hasonló a Machez. De egy teljes értékű rendszert össze lehet hozni...

2013. dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Érd be egy gyengébbel, ahogy a többiek írták. Vagy próbálj megdolgozni érte. Ha mindent megkapsz az életben a szüleidtől, akkor életképtelen leszel a későbbiekben, mikor ők már nem lesznek. Nem igaz hogy ilyen kérdést feltesz valaki amilyet te tettél. Először azt hittem hogy valami olyasmi fog szerepelni a kiegészítő részben hogy "Hogyan tudnám rávenni a szüleimet arra hogy ne veszekedjenek/váljanak el?". Inkább örülj hogy van családod, meg barátaid (mert gondolom vannak).
2013. dec. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Ja és még annyit, hogy Linux és Unix alkalmazás is futtatható OS X-en, csak kell hozzá némi trükközés, de akit érdekel majd utána jár.

Ennyit a nem Unix és Linux alapokról.


Arról nem is beszélve, hogy aki megkérdőjelezte a Linux és OS X alkalmazás egyszerre való futtatását, az nem hallott még multiboot-ról ?


Na ennyit a hozzáértő válaszokról....

2014. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!