Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit csináltok december 24-én?

Mit csináltok december 24-én?

Figyelt kérdés
Karácsonyi hangulatom van, és érdekelne, hogy másoknál hogyan telik ez a nap, és ez az ünnep! Mit segítetek otthon, mikor jön a Jézuska, ünnepi ebédet tartotok, vagy vacsorát? stb.. :D
2012. okt. 30. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Anya, 24-e előtt 1-2 nappal elkezdi főzni a dolgokat az ünnepre. 23-án kitakarít, amibe én is segítek. 24-én délelőtt, általában olyan 9-10 óra felé elkezdjük kötözni a szaloncukrokat a fára. Ez olyan fél, 1 óra időtartamú szokott lenni. Délben ebéd, utána pihi. 1-2 óra körül elkezdjük felállítani a fát. Műfenyőnk van, úgyhogy nem kell sokat bajlódni az összerakással. Ha ez kész, akkor feldíszítjük. Ez olyan fél óra szokott lenni. Az ajándékosztás olyan este 6-7 felé történik. Beülünk a nagyszobába, és mindenki megkapja a maga ajándékát. Utána vacsizni szoktunk. Tehát nálunk ünnepi ebéd és vacsora is van. Nagyjából így szokott telni.
2012. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Mi 4 hónapja költöztünk össze a párommal és ez lesz az első igazi, kettesben töltött karácsonyunk.


A terveink szerint;


Délelőtt feldíszítjük a fát, remélhetőleg már előtte sikerül is beszerezni, teszünk be karácsonyi zenéket.


Én sütök, főzök.


Az eddigiek alapján hókifli lesz és zombori mézes vagy mézes béles.


Vacsorára húsleves cérnatésztával, aszalt szilvával töltött pulykamell baconbe csavarva és sült krumpli / petrezselymes krumpli / rizs. Csinálok még párolt lilakáposztát almával illetve majonézes kukoricát. Nagy főzést nem akarok, mert másnap megyünk a szüleinkhez, nagymamákhoz és rengeteg kaját fogunk kapni valószínűleg. :)


Ajándékozás kettőnk között nem tudom, hogy lesz-e, mert jelenleg szűkösen vagyunk anyagilag és se nekem, se neki nincs semmi olyan dolog amire vágyna.

2012. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1: köszönöm a válaszod!:) nálunk csak ünnepi vacsora szokott lenni, és azért nincs ebéd, hogy eléggé éhesek legyünk a vacsoráig, és mindent végig bírjunk enni! :D

#2: köszönöm a válaszod!:) mi is hasonló kajákat szoktunk csinálni karácsonyra! :D éhes lettem :DDD

2012. okt. 30. 16:25
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Amikor otthon laktam nálunk se volt ebéd, mindig vacsora volt, hogy jó éhesek legyünk és anyu mindenkit megtömjön a finomságokkal. :D
2012. okt. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Ha minden úgy alakul, ahogy elterveztem, akkor a következő lesz:

Az egyik fát valószínűleg előző nap feldíszítjük a párommal. (Két fánk lesz, egy a mi szobánkban, egy pedig a nappaliban-szüleimmel lakunk)Szaloncukrokat pár nappal előtte elkészítem, becsomagolom, felkötözöm, a habkarikákat is megcsinálom, hogy fadíszítéskor már csak akasztgatni kelljen.

24-én hajnalban kelek, 6-ra bemegyek dolgozni. (Már ha sikerül úgy megkapnom, ahogy kértem). 14-kor végzek, 15-re otthon vagyok. Párom valószínűleg az anyjáéknál ünnepel, ahová remélem nem kell elmennem. Én addig anyuékkal feldíszítem a másik fát, megcsinálom a vacsit, mire jön haza párom. Közben karácsonyi zenét hallgatok, karácsonyi filmeket nézek.

Ha hazajött, átadjuk egymásnak az ajándékokat, megvacsorázunk. Remélem havazni fog, akkor sétálunk egyet az esti hóesésben. Hazajövünk, forró csokit iszunk, filmeket nézünk és reggel jó sokáig alszunk :)

2012. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Ja igen, anyuékkal azért nem igazán programozunk, mert apu és öcsém annyira nem rajong a karácsonyért, anyu meg általában dolgozik délután 4-től reggel 7ig. :(
2012. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Reggel felkelünk párommal, majd reggeli, utána én neki állok sütni főzni, ő addigra kitakarítja a házat.

Általában olyan 3 óra körül mindig van időm akkor feldiszítjük a fát, majd becsomagoljuk az ajánékokat. Közben karácsonyi zene szól. :)

24-én mindig itthon maradunk kettesben.

Este vacsi, majd ajándékot átadjuk egymásnak.

Film nézés, és alvás.

25, 26-án szoktunk menni a szülőkhöz.

2012. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#5 köszönöm, hogy válaszoltál! 2 karácsonyfa? dejóó! nekem eddig ez mért nem jutott eszembe? el bírnám viselni, ha nekem is lenne egy a szobámba! :D

#7 köszönöm, hogy válaszoltál! Ti 24-én szoktatok takarítani? de érdekes. akkor biztos jó fárasztó egy nap! :D Mi úgy szoktuk, hogy előtte való napokban csinálunk egy nagytakarítást, és 24.-ére csak a sütés-főzés marad. :)

2012. okt. 31. 18:28
 9/11 hukux válasza:
Ez a családi együttlét napja, mi is igyekszünk együtt tölteni a napot. Közös ebéd és pihenés, ezt ajánlom mindenkinek .
2012. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 köszönöm a válaszod! ezt preferálom én is. Szerintem ez a legszebb ünnep. A szeretet és a család ünnepe. Mikor nincsenek gondok (vagyis ilyenkorra el kell felejteni azokat), nincs fontosabb, csak a béke, a meghitt családi légkör, és a pihenés. Én ezt kívánom mindenkinek. Nem az a fontos hogy ki milyen ajándékot kap. Kaphat akármilyen értékűt, ha a család széthullott, vagy nem becsülik meg egymást, és a pénzzel el van intézve a dolog. Sajnos, ez az ünnep már régen másról szól, mint amiről valójában szólnia kellene.

Mi még a régimódi kategória vagyunk, nem divatkarácsonyt tartunk, hanem olyan igazit, mint régen az emberek. És szerintem, ezt így kéne mindenkinek.

2012. okt. 31. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!