Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mások sem várják a karácsonyt?...

Mások sem várják a karácsonyt? Kérdésem legfőképpen a középkorúakhoz szól (40 és 60 év közöttiek.) Az egyedüllét még hagyján, de nem szeretnék "társas magányt" nem kívánatos távolabbi rokonokkal (apa, "nevelő" anya.)

Figyelt kérdés

Tavaly még volt velem egy idős rokon. Meg tudtam menteni attól, hogy "eltegyék láb alól". Párommal lennék szentestén, de megint nem fog sikerülni a vágyam. (Mert mindig a testvérei...)


Ami különösen bosszant, hogy a karácsonyi "ünnep"-kör után hamarosan ott van a szilveszter. A szilvesztert már mindenképpen a párommal tölteném, így tervezzük. Középkorúként nincs szükségem olyan "apá"-ra, aki szinte sosem beszélt velem, de most próbál "bezzeg" apát játszani.



#nemszeretem ünnep
tegnapelőtt 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon várom. Egyedülálló vagyok, de nálam ez nem befolyásolja. Szeretem a hangulatát, a nyugalmat, mindent.

Leszek egyedül is, de családtagokkal is. Nyilván csak olyanokkal, akikkel szeretjük egymást. És nem kell utazgatni, rokonlátogatásokra menni. Szenteste nálam összejövünk. A többi nap én el leszek egyedül is.

tegnapelőtt 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem várom, erre való az advent. De szerintem 40+-osan már kellene tudni kezelni a rokonlátogatások kérdését...
tegnapelőtt 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Még október sincs.
tegnapelőtt 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ötvenes vagyok, én várom. A covid óta nem ünnepeltük. Tavaly olyannyira nem, hogy konkrétan nulla dekoráció volt a házban és valami nagyon egyszerű, hétköznapi vacsora. Utána a férjemmel úgy döntöttünk, elég, megprobaljuk vissza hozni a hangulatot. Felnőtt gyerekem van, van párja, nálunk élnek, de nagyon nem csaladcentrikusak, inkább lelepnek ilyenkor, vagy mennek dolgozni, így kettesben leszünk. Jó lesz így nagyon.
tegnapelőtt 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

Hát ha nem vagy jóban a családdal, akkor érthető.


Én szeretem ezt az évi pár családi összejövetelt, hiszen egyre kevesebben vagyunk sajnos. Már csak egy nagyszülőm és egy szülőm él, nagybácsik-nagynénik sosem voltak.

tegnapelőtt 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem várom. Igaz, nekem szinte senkim sincs.
tegnapelőtt 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De, én várom!


Nem másoktól teszem függővé...


Sőt! Annyira szeretem a karácsony hangulatát, hogy új hagyományt vezettem be: már december elsejétől áll a fa és minden dekoráció, mert rájöttem, hogy így 1 egész hónapig karácsonyozhatok és élvezhetem a látványt, mivel karikor úgysem lehet, akkor menni kell rokonokhoz meg főzni kell meg, betlehemeket látogatni stb.

Tavaly csak ötödike körül volt időm dekorálni, már tisztára rosszul éreztem magam, úgyhogy idén hamarabb rá kell startolni a feelingre, jó is hogy eszembe juttattad! :D

tegnapelőtt 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én annyira várom, hogy már mostanában elkezdtem karácsonyi dalokat dúdolgatni és ez nekem annyira megnyugtató. :)
tegnapelőtt 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindegy, majd valahogyan alakul. Bízok valamilyen "csodában". Néha a legváratlanabb pillanatokban érkezhet valami...


Csak elkezdett nyugtalanítani, hogy alig három hónap már mindössze. Nem hiszem, hogy annyira ajándékozós hangulatom lesz, kivéve a páromat.

tegnap 05:04
 10/10 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok, szóval nem kifejezetten a az életkor ami a kérdésben szerepel.

Külföldön dolgozom, utoljára voltam otthon július közepén 1 hetet. Legközelebb valamikor márciusban megyek.

Karácsonykor egyedül leszek, ez engem különösebben nem is zavar.

Anyukámmal majd videochatelek de szerintem ennyi lesz. Nekem már nem olyan nagy dolog egy ilyen ünnep

tegnap 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!