Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Az normális, hogy 22 éves...

Az normális, hogy 22 éves férfi létemre herótom van az egész karácsonyi hercehurcából, rokonlátogatásból, felhajtásból, ezért nem fogok karácsonyfát állítani idén, és legszívesebben 3 napra elmennék egy szállodába egyedül passzívan időt tölteni?

Figyelt kérdés

szept. 4. 15:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

Te dolgod. Ha zavar, ne tedd.

Az egyik legszebb hagyomány.

szept. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen normális.
szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
53%
Ennyi idősen normális. Később majd szeretni fogod újra.
szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem kortól függ.
szept. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%

Az emberek többsége ilyen

A karácsony csak akkor élmény ha kisgyerek van a családban

Utána van valami muszáj íze

szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%

Én még 30 évesen is imádom, bennem valamiért megmaradt a karácsonyhoz kötődő pozitív érzés. Olyankor kifejezetten szeretek bevásárolni, főzőcskézni (férfi létemre én szoktam főzni az egész családra, és nekem ez tök jó érzés, valahogy feltölt), szeretek jönni-menni, karácsonyfát állítani, stb.

De nem vagyunk egyformák. Menyasszonyomban is a kötelező hercehurcát idézi a karácsony, a kötelező pofaviziteket a rokonoknál-barátoknál, plusz mivel ő alkoholista családból származik, belőle a karácsony egyfajta traumás PTSD-t hoz elő, mert a karácsony egy külön jó indok volt a szüleinek az ivásra - vendégségben jófejek voltak a szülei, de aztán amint hazafelé kiléptek az ajtón, már jött egyből a b@szogatás, egész végig a hazaúton, aztán még otthon is ittak a szülei, és ilyen hangulatban telt neki az egész karácsony. Szóval meg tudom érteni, hogy ha valakinek ez már nyűg, még akkor is, ha nem volt ilyen traumatikus a karácsony számára.

Szerintem nincs olyan, hogy "normális" vagy "nem normális" ebben a vonatkozásban. Az van, amit érzel, és kész. Amíg nem ártasz ezzel senkniek, addig nincsen gond, és szerintem senkinek nem ártasz azzal, ha a pokolba kívánod a karácsonyt :) Ha teheted, és neked úgy a jó, hagyd az egészet a fenébe, és ne erőltesd magadra mások akaratát még a karácsonyt illetően sem - szerintem ez a legfontosabb, és ha mondhatok ilyet, szerintem ez a "normális".

szept. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Én lányként sosem kedveltem a karácsonyt, gyerekként a szüleim már 6 éves koromban elmondták hogy tőlük van az ajándék amit általában becsomagolatlanul odab@sztak nekünk. Minden kényszeres volt karácsonykor.

21 évesen költöztem külön egy albérletbe. A karácsony továbbra is hidegen hagyott, egy dísz sem volt a lakásban meg semmi.

25 évesen tavaly jöttem össze a párommal és még mindig emlékszem az arcára amikor feljött karácsonykor és nem látott sehol sem díszeket. Mint aki szellemet lát:D

Mint kiderult náluk nagy hagyományokkal van a karácsony, úgyhogy idén ha minden jól alakul velük töltöm és megnézem milyen egy "igazi" karácsony.



Szóval szerintem teljesen normális ahogy gondolkodsz, lehet változni fog, de ha nem az sem gond és teljesen normális

szept. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem igazán értem, hogy a karácsonyfa állításnak és a rokonlátogatásnak mi köze egymáshoz.

A karácsony nagyon jó és szép tud lenni, csak nem kell olyanokkal tölteni, akikkel nem akarod.

Nekünk jó felnőttként is. Bár nálunk gyerekkorban is az volt a szokás, hogy azokkal voltunk együtt, akiket szeretünk.

A szálloda jó ötlet, ott ki tudsz kapcsolódni. De ott valószínűleg minden karácsonyi témájú lesz, díszek, programok, ételek, stb. És általában tömeg is van ilyenkor.

szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

30 fölött sem hoz lázba a karácsony, nem díszítünk, rokonokhoz csak azért megyünk, mert ilyenkor szabadnapos mindenki. Ugyanez van húsvétkor is.

Szerintem mindenkinek a saját döntése, hogy mit és hogyan ünnepel. Ha teheted, menj el nyugodtan kikapcsolódni.

szept. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az emberek 90%a így van vele. Én is. Pedig családos nő vagyok.
szept. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!