Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Német vendégek jönnek a kerti...

Német vendégek jönnek a kerti grillvacsorára. Jó ez az idézet? (Többi lejjebb. )

Figyelt kérdés

A teraszon terítünk asztalt, ez egy esti szabadtéri vacsora lesz, német baráti társaság jön, és egy szép kártyára ki kellene írnom valami ideillőt az asztalra, engem bíztak meg, mert én valamennyire tudok egy kicsit németül, de semmi érdemleges nem jutott eszembe magamtól. Ezt találtam megfelelőnek, erre gondoltam:


"...Ist doch so gut gewürzt,

und so schön flambiert,

und so liebevoll auf Porzellan serviert,

dazu ein guter Wein, und zarter kerzenschein.

Ja da lass ich mir Zeit,

Etwas Kultur muss sein..."


Ez a Rammstein együttes Mein Teil című számából van, hirtelen ez jutott eszembe. Ha elolvassák, és ráismernek valahogy, akkor ez nem gáz, ugye? A dalszöveg többi része kissé morbid. XD



2014. szept. 9. 14:34
 1/7 A kérdező kommentje:
*jav.: Kerzenschein nagy kezdőbetű. Ha találtok benne más hibát, légyszi szóljatok!
2014. szept. 9. 14:37
 2/7 anonim válasza:
Rammstein!!! <3 Jó ötlet, de még mennyire! Háttérzenének még szólhat is pár számuk a kertiparty-n! :)
2014. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, a Rammsteint én is nagyon szeretem :D
2014. szept. 9. 15:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó két sort hagyd le, mert ott már ironikus, és rosszul fogja kivenni magát.
2014. szept. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként találsz még bőven, talán jobbakat is itt:

[link]


Bár tény, hogy a Rammstein miatt poén az idézeted. :)

2014. szept. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Azért magyarul is ideírhattad volna, de szerintem jó.
2014. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyenekhez ne rakj ki rammsteint. Többek között pont azért zseniális a banda, mert a nyárspolgári életmódot gúnyolják. :)
2014. szept. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!