Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ti hány éves korotokban és...

Ti hány éves korotokban és hogyan buktattátok le a Nyuszikát, Mikulást, Jézuskát?

Figyelt kérdés
Én 5-6 éves koromban, és a Mikulást volt az első. Nagy hó volt, szánkót kaptam az udvaron egy bokor alatt volt. A szánkó nyoma és a lábnyomok viszont csak a ház és a bokor között vezettek, a kapu felé nem! Tehát csak a házból jöhetett a "Mikulás".

2014. ápr. 21. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem én sose hittem el :) anyáék nagyon átlátszóak voltak.


Emlékszem, már tudtam írni összeírtam mit kérek a Jézuskától, és oda adtam anyának hogy adja át neki a listám. De sunyi voltam mert tudtam hogy anyának kell adni, mert ő veszi. Ez kb. 6 évesen volt.

Illetve mi kb. 6 évesen tanultunk is Szent Miklós történetét (felolvasta a tanár) és senki se lepődött meg, hogy nincs. Nem tudom ez jó dolog-e.

Húsvétkor pedig nem a pogány holdistennő képében megjelenő nyulakat ünnepeltük, aki tojást hoz a kosarában, hanem a Jézusos dolgokat. Evvan ha egyházi iskolába jársz :)

2014. ápr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 meme23 válasza:
Én is olyan 6 éves korom körül akartam minden áron megnézni hogyan díszíti a Jézuska a karácsonyfát. Mivel ettől semmi módon nem tudtak a szüleim eltéríteni, így inkább mindent elmondtak.
2014. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

nem hittem bennük annyira logikátlan.

minek izélnek hogy rakjuk ki a csizmát az ablakba es reggelre oké volt benne nem olyat amit már megtalaltunk meg ... viszont mi jártunk templomba mert sokszor szerepeltünk tesómmal(nem a család eröltette) és ahoz a sztorihoz nem passzol hogy nah mit hozott a jézuska? meg mikor jöttek a rokonok akkor is tudtuk kitöl mit kapunk mert megjegyeztük a csomagolót ..

igazábol ezen sese gondolkoztam mert ez annyira apróság nekünk aztmondták írjunk a télaponak levelet utána meg már a jézuska hozta?! meg vagy 6 éves lehettem mikor kabátot mentünk venni .. kárácsonyra meg a hozzávaló overált kaptam nekem már akkor rég alapvolt hogy nemléteznek ilyenek :D

viszont vannak a jehovatanui ők még szülinapot se tartanak szerintem ez rossz szokás ... a karácsony a szeretet ünnepe szenteste nem az ajándék a lényeg meg hogy kihozta ... hanemhogy együttlegyen a család :) szerintem a szülők rosszul nevelik a gyereküket :/

2014. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én olyan 5-6 éves koromban és a nővéreim karácsonykor elszólták magukat. :)
2014. ápr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!