Igaz, hogy hálaadáskor az amerikai őslakosok kiirtását ünneplik?
A mai Egyesült Államok területén az első hálaadást a hagyományok szerint 1621-ben ünnepelték a Mayflower fedélzetén az előző évben Plymouth-hoz érkező, az Újvilágba az európai vallásüldözések elől menekült telepesek, akiknek mintegy fele a hideg, az éhezés és az idegen, mostoha környezet áldozata lett az első télen. A telepeseket a wampanoag indián törzs segítette ezekben a nehéz időkben, megtanítva nekik többek közt a helyi halászatot és vadászatot, a kukoricatermesztést, a juharszirup kinyerésének titkát. A történet szerint az őszi bőséges termés után az életben maradt 51 telepes vezetője, William Bradford nagy ünnepséget rendezett, ahová az indiánokat is meghívták.
A hálaadás hagyományok szerinti történetének egyes részletei csupán az 1890-es és 1900-as évek elején alakultak ki, mikor az amerikaiakat megosztó polgárháború sebeinek begyógyítása és a nagyszámú bevándorló asszimilációjának megkönnyítése érdekében az amerikaiak igyekeztek megteremteni egységes nemzeti identitásukat.
Nem, nem kifejezetten a végkifejletet ünneplik.
Ők azt mondják azt ünneplik meg, amikor az első telepesek megérkeztek az igéret földjére és a bennszülöttek tárt karokkal fogadták őket, meghivták őket étkezni és elszivták velük a békepipát.
Ettől függetlenül másnap legyilkolták őket. Lehet valójában azért ünnepelnek, mert megszerezték a földet. Nekem mindegy is.
Főleg spanyol és portugál üldözöttek, disszidensek leszármazottairól beszélünk. Hozzájuk képest még azt is civilizáltnak lehetne mondani, ha mások halálát ünnepelnék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!