Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mit teszel a kapott ajándékokk...

Mit teszel a kapott ajándékokkal, amik nem tetszenek?

Figyelt kérdés
Pl. ha már a harmadik kávés csésze készletet kapod és nem is kávézol. Tovább ajándékozod? Vatera? Hogy oldod meg, hogy ne legyen dugig a konyhád edényekkel 40 éves korodra?
2012. aug. 10. 21:35
1 2
 11/16 anonim válasza:

Csak megjegyzem, hogy ezek az ajandekok nem szivböl jövö ajandekok, amit az ajandekozo nagy fejtöres utan, gondosan kivalasztott, hanem a "kötelezö" ajandekok tarsadalmi szokasok miatt. Igy pl. a vörös-beige nappalinkba sogornömtöl kek keramiadiszek, anyosomtol egy kek (vihart abrazolo) kep...stb.

Komoly fejtörest okoz a tarolasuk meg igy is, hogy mielöbb elajandekozom. Utalaom a porosodo energiat magam körül, ezert szivem szerint egy lathatatlanna tevö festekkel bekennem ezeket. Külön kijelölt helyen tarolom. Külön a soha nem hordott gyerekruhakat, ezeket legkesöbb 3 ev mulva eladom (amikor mar nem lesz tervben babyprojekt), addig is amit lehet, elajandekozok. Ezek az elsö 3 evböl pl nyari ruhak, amik meret szerint telen lettek volna jok, es forditva.

Elajandekozasnal csak arra ügyelek, hogy a ferjem rokonsaganak ajandekat az en rokonsagomnak, a tölük kapottat pedig a ferjemenek ajandekozzuk. (Csak nem adhatom anyosomnak, amit a lanyatol kaptam?!)

Sajnos igy is csak több lett eddig, igy ugy nez ki, 40 eves koromban sem lesz üres a "nem kivant ajandekok tarhaza"...


Eleinte a ferjem nem engedte elajandekozni, mondvan, hogy "neki meg tetszik". (pl a vihar :D), vagy mert ertekesnek tartja, nehanyat most sem. Anyosom kepei igy mar 9 eve porosodnak a pinceben. De most mar eljutottunk odaig, hogy "majd egyszer" felteszi a vaterahoz hasonlo oldalra, ö is sokat valtozik. A keramiakat is "majd egyszer" igy fogjuk eladni, valoszinüleg. Bar, mivel ertekesek, talan egy arusnal megprobalkozunk...

Vannak olyan ajandekaim is, amik valamikor tetszettek, tenyleg jok voltak, pl. 15-20 evesen egy szep tajkep, viszont most a lakasomba nem illik, igy ezt "csak ugy" tovabbadtam egy baratnömnek, akitöl elözetesen tajekozodtam, es neki is tetszett.

A kapott ajandekok tarhelyeböl igyekszem persze mindenkinek olyan ajandekot valasztani, ami illik a lakasaba legalabb szinben+stilusban, vagy tudom, hogy kedveli, de nem tudom 100 %-osan betartani - igy tul sok minden a nyakamon maradna. A gyerekruhaknal pedig egyaltalan, ugyanigy fogom tovabbadni... :(

Korabban, mielött a ferjemet megismertem, nem volt ilyen "tarhazam", erdekes modon nem kaptam ilyen felesleges dolgokat. Igy akkoriban tenyleg sok-sok gondolkodas utan vettem ajandekokat, gyakran fel evvel elötte mar, es valahogy gyakran telitalalt volt. Mostansag, ha nem a "tarhazbol" ajandekozok, akkor vasarlasi utalvany. Törekszem peldat mutatni... :) (De pl. a sogornom sokkal ötletesebbnek tartja, ha valami szemelyeset is ad, igy eddig mindig viszont kaptunk töle kisebb ertekü utalvanyt + "porfogot". De ugye ez valtozhat...:)

2012. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kiteszem olyan helyre, ahol látszik, aztán ha megtetszik valakinek, nekiadom. Elég sokan járnak hozzánk barátok, barátok barátai, idővel minden ilyesmi gazdára talál. Vagy ha például tudom, hogy valakinek az ismeretségi körből a gyereke elkerül fősulira, egyetemre, és albérletbe megy, szólok, hátha kell neki a lakásba valami abból, ami nekem felesleges. Vaterán gondolkoztam már, de eddig minden elkelt még mielőtt összeszedtem volna magam, hogy regisztráljak. Meg abban sem vagyok biztos, hogy az ilyesmik elmennének-e pénzért, és nem csak kerülgethetném itthon őket továbbra is.
2012. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jobban szeretem az ilyesmit "csak úgy" odaadni, és nem ajándékba, mert utóbbi esetben a megajándékozott úgy érzi, viszonoznia kell, és idővel ugyanott vagyok, ahol a part szakad, vagyis újabb porfogóval gazdagabb.
2012. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

"Jobban szeretem az ilyesmit "csak úgy" odaadni, és nem ajándékba, mert utóbbi esetben a megajándékozott úgy érzi, viszonoznia kell, és idővel ugyanott vagyok, ahol a part szakad, vagyis újabb porfogóval gazdagabb."


Csupan joszandekbol: biztos jo ötlet "csak ugy" porfogo jellegü ajandekot osztogatni? Mi van, ha a megajandekozottak is viszonozzak???


11.

2012. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
"Csak úgy" olyannak adom oda, akinek megtetszik. Aki mondjuk nézegeti nálam, mondja, milyen szép, kérdezi, honnan szereztem, én meg boldogan rávágom, hogy már viheti is. Ezért írtam, hogy nem ajándékba adom, hanem egyszerűen nekiadom valakinek, aki tényleg örül neki.:)
2012. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ja, és az ilyenkor meg szoktam mondani azt is, hogy boldogan szabadulok meg tőle, szívességet tesz azzal, hogy viszi, eszébe se jusson viszonozni. ;)
2012. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!