Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha a Szalagavató valóban a...

Ha a Szalagavató valóban a diákokról szól, akkor nekem, mint egyén, miért nem adatik meg a döntési szabadság hogy akarom-e? 19F

Figyelt kérdés

Én megértem hogy ez valakinek fontos, tánc, buli, búcsú, "felnőtté válás" (nevetségesnek tartom, hogy egy ünnep szabja meg ki lesz felnőtt...) lány fogdosás stb...


De bulizni minden hétvégén tudok a kocsma haverjaimmal és leinni is leszoktam magam rendszeresen. Táncolni táncházban az év minden napján lehet csomó helyen, szóval ez sem nagy extra. Lányfogdosás és tánc lánnyal, az osztály több mint fele már nem is szűz, én sem vagyok az, úgyhogy erről ennyit... Búcsú? Örömteli lesz. :) Végre elhagyom ezt az osztály és nem kell velük lennem többé... És ez hatalmas öröm nekem. Végül is ilyen téren én is osztom a véleményt hogy ez egy nagyszerű ünnep, hiszen végre megszabadulhatsz zsarnokaidtól! :D (És ez valóban felemelő, szép érzés)


Az meg, hogy ez "szabadság érzetet ad és rólad szól" szintén megkaphatom minden héten a kocsma által, hazamegyek hajnali 2-re és azt teszem amit akarok. (Feltéve ha továbbra is 4-es tanuló leszek, mint most vagyok)


Viszont a családom kötelező tette hogy ott legyek, így a 60 Ft (gondolom élvezik) ki lesz dobva egy 23 órás semmire. Meg tudom őket érteni, hiszen nekik ez fontos. (Kicsi fiúk férfivá érik ezáltal blablablabla...) Így ha ez kell nekik akkor nesze, elmegyek...


Dühít, hogy ha ez valóban az egyénről szól, miért nem mondhatok nemet a dologra...? Akkor nem is rólam szól, hanem a családomnak, s nem leszek több mint egy kirakatbábú.


2012. jún. 18. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy hagyomány semmi más. Nálunk nem volt tánc mivel több lány volt mint fiú külsősöket meg nem akartunk kérni így más műsort adtunk ami meglepően jól sikerült. Az utána lévő buli nagyon jó volt mert sosem tudunk úgy összehozni egy bulit hogy az egész osztály ott legyen szóval nekünk ez is megérte. Én jól elvoltam személy szerint. A lány fogdosást meg hagyjuk már, az osztálytársnőim 3/4 edét majdnem napi rendszerességgel fogdosom, abból 2 már meg is volt, plusz amióta van barátnőm nem fogdosok már másokat mert minek :P

Szerintem ebbe semmi rossz nincs ki lehet azt bírni.

2012. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem vettem részt a saját szalagavatómon.

Senki sem kötelezhet rá, ha nem akarok, akár elvárnák, akár nem.

A te döntésed, hogy megteszed-e értük, vagy nem.


27/L

2012. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tanulás is rólad szól, mégsem mondhatod, hogy neked a kettes nem kell, tessék nekem ötöst adni.

Ha neked a szabadságot, az életet az jelenti, hogy minden hétvégén bulizhatsz, leihatod magad, akkor talán az iskolatársaid is nagyon fognak örülni, hogy nem látnak többet. Persze, ha nem hasonszőrűek.

2012. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!