Miért szokás az őszi időszakokban szárnyasokat enni?
Hálaadáskor az amerikaiak pulykát és csirkét esznek, de nekünk is van hasonlók a Márton-nappal, amikor szintén szárnyasokat, például libát eszünk, de régebben más ünnepeken is így volt.
Miért?
A Márton nap és a liba egy sztoriból ered, keress rá.
Amerikában pulykát esznek hagyományosan (csirkét csal újabban, ha spórolni akarnak), föként azért, mert egy menetben sok adag hús elkészül, egy pulyka egy nagyobb családnak is elég.
Egyébként ez az oka máshol/máskor is a nagy szárnyasoknak - pulyka, liba -, sok hús van rajta és emellett még mutatósan is lehet tálalni.
#4.
Mondjuk az totális idiótaság, hogy november 11. bármiféle "téli évnegyed" kezdőnapja lett volna. Egy külföldi forrást sem találtam erről, csak a magyar lapok dobálták egymás között. Mindenhol az év négy tengelye a nap-éjegyenlőségekhez és a napfordulókhoz kötődött. Talán a kelták voltak ez alól kivételek, akik inkább két, mintsem négy évszakot különböztettek meg, és náluk a samhain, vagyis a halloween őse okt. 31-én volt a nyár vége. Aki beszél németül, angolul, írül, tehát germán, esetleg kimondottan keltás nyelveken azon belül is, azok bele is érezhetik a szóba a "Summer end", "Sommer Ende" szavakat. Semmiféle Aszklépiosz-ünnep nem volt november 11-én, másrészt hogy kapcsolódna hozzá Mars szent madara? Vicckategória.
Itt fel van az összes ma ismert római ünnep naptárba rendezve kisebbektől (egyes szentélyek ünnepei) egészen a legnagyobbakig (pl.: lupercalia, szaturnália stb.). Buliszerű ünnepektől (bacchanália), egészen a rómaiak körében gyakorolt egyéb vallások ünnepeiig (pl.: Mithrász-Sol Invictus):
Az is látható, hogy a rómaiak mezőgazdasági ünnepei jóval hamarabb voltak.
A szárnyasok, libák fogyasztása ettől függetlenül feltehetően rómaiaknál is jelen volt ősszel.
Bocs, de ha te a "Mindent jobban tudok" frakcióhoz tartozol, de a jó válaszokat nem fogadod el, akkor miért írsz ki kérdést?
Az, hogy te nem találsz meg valamit, az a te hülyeséget, és ettöl még igaz.
#7.
Kérlek mellékelj már valami külföldi szakirodalmat!
Szerintem történész szemmel azért van némi ismertem a témában...
Csak magyar cikkeket találtam szinte azonos szöveggel.
#7.
Engedtessék már meg, hogy tárgyi tévedéseket javítsak...
Mars és Aszklépiosz között semmilyen kapcsolat nem volt. Római mitológia...
Nem kell bevágni a durcát, mint a kisgyerek, aki rizsázik a dolgozatban történelemből, csak épp lényeges dolgokat kihagy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!