Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Illik ilyenkor "Áldott, békés...

Illik ilyenkor "Áldott, békés ramanánt!" kívánni, a muszlimoknak?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok, a családom is keresztény, viszont vannak nagyon távoli, beházasodott, nem vér szerinti, török, iszlám vallású rokonaim. Illik felköszönteni őket ilyenkor?

2021. márc. 30. 16:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok muszlim, de én kívánnék, ha nem is úgy, hogy "boldog Ramadánt", hanem inkább "áldott ünnepeket" vagy ilyesmit. HA amúgy is beszéltek. Csak ezért nem hívnám föl.

Zsidó ismerősünknek is szoktunk kívánni boldog hannukát vagy pészachot. (Ha nem is így, de áldott, békés ünnepet vagy ilyesmit.) Általában ezt a kettőt, mert ez esik a mi karácsonyunk és húsvétunk környékére, tehát ekkor ő is boldog ünnepeket szokott kívánni nekünk.

2021. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek zsidó ismerőseim, tehát szerencsére itt ez a vacillálás már el van döntve. Törökök viszont vannak és ezért kérdeztem meg. :-) Köszi!
2021. márc. 31. 16:13
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!