Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges összeházasod...

Hogyan lehetséges összeházasodni augusztus 20-án?

Figyelt kérdés

Jövő évre kellett halasztanunk az esküvőnket, és csak augusztus 20-ra maradt időpont. A vőlegényem nem szeretne hamarabb vagy utána összeházasodni, hanem kizárólag aznap. Tudom, hogy piros betűs ünnepnapokon és a közalkalmazottak napján nem lehetséges, de azt is, hogy van akinek sikerült. Milyen speciális engedéllyel (polgármester, jegyző)sikerült, milyen kiskapu lehet? Bármilyet követ megpróbálnánk megmozgatni, mert nagyon szeretném, ha sikerülne szertartásvezető vagy színész nélkül az eredeti külső helyszínen...

Előre is nagyon hálásan köszönök minden választ és tapasztalatot.



2020. aug. 2. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
SEHOGY, ahogy írtad, ezek a napon nem lehet házasságot kötni - legfeljebb külföldön.
2020. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Hol maradt időpont??

Ha a hivatalban volt időpont arra a napra, akkor lehet.

2020. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Úgy lehet, hogy a papírt aláírjátok 19.-én, onnantól a házasság érvényes, de a lagzit 20.-án tartjátok, ami előtt eljátsszátok a szertartást, mintha aznap lenne. Senki se tudja, hogy ti már aláírtátok előre. Nekünk is ezt ajánlották, de nem éltünk vele, de ha ti mindenáron ünnepnapon akarjátok, ez egy megoldás.
2020. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Simán. A hivatalos, anyakönyvvezető előtti esküvőt megtartjátok előbb, 20-án meg szertartásvezetővel lesz egy kamu. Sokan csinálják.
2020. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

Ha valaki ünnepnapon kérné meg a kezem vagy akkor akarná a házasságot, jól képen röhögném és otthagynám a fenébe.

Ennél elcsépeltebb és unalmasabb, ötlettelenebb dolgot csak az igazán fantáziátlan bunkók tudnak kitalálni.

2020. aug. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szia! Anyakönyvvezető vagyok. Nincs kiskapu. A "piros betűs" ünnepek alatt TÖRVÉNY tiltja a házasságkötést.


2010. évi I. törvény

"27. § (2) * A közeli halállal fenyegető állapotot kivéve nem köthető házasság vasárnap, január 1-jén, március 15-én, nagypénteken, húsvétvasárnap, húsvéthétfőn, május 1-jén, pünkösdvasárnap, pünkösdhétfőn, augusztus 20-án, október 23-án, november 1-jén és december 24-26-án, továbbá ha az az adott képviselő-testület hivatala köztisztviselői számára munkaszüneti nap, július 1-jén."

Nem az adott anyakönyvvezető dönti és, nem a polgármester, nem a jegyző. Nem éri viaskodni sem a hivatallal, higgy nekem.

(csak egy sztori: Sok-sok éve volt egy kezdő anyakönyvvezető, akit belerángattak, hogy már pedig vállalja el. megtartotta az esküvőt aug.20-án, egy év múlva az anyakönyvi felügyelet ellenőrzést tartott és érvénytelenítette a házasságot, az anyakönyvvezető és a "házas-pár" ellen büntető eljárást indítottak. )

Ha szükségetek van segítségre vagy lenne további kérdésetek írjatok nyugodtan privátban :)

2021. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!