Egyedül, bezárva egy űrhajót szimuláló szobába, meddig bírja egy átlagos űrhajósjelölt az egyedüllétet?
Az űrkutatás és az űrhajósokról gyűjtött információk egy része ténylegesen titkos, még ma is.
Biztosat nem tudok, de szerintem ilyen kutatások csak az űrbe jutás kezdeti időszakaiban lehettek inkább, sőt már akkoriban is rájöttek, hogy a legénység több okból is jobb, ha többen vannak. Részben a kutatások miatt, részben pszichológiailag is az egyedüllét megterhelő volta miatt, és még adott esetben akár életveszélyes helyzetet is meg kell oldaniuk.
Már a Holdra szálláskor is a tervezéskor látták, hogy 3 űrhajós fog kelleni. Ma is többen vannak, nincs ma már egyszemélyes küldetés.
A hidegháború idejében még versenyeztek azon, hogy kinek az űrhajósa van fent tovább, de nem tudom meddig feszegették az egyszemélyes utazásokat. Szerintem ezt ma már nem tesztelik, hanem pont a legjobb együttműködés irányába folynak kutatások.
A Világűr foglyai című regényt olvasom, ahol hősünket pont egy ilyen szobába zárják, de két hét után nem bírja tovább... Csak hát ez egy regény, az író fantáziája az egész. A valóságra lettem volna kíváncsi. Ha jól emlékszem, az orosz Gagarin című filmben Gagarint és a többi jelöltet is hasonló tesztnek vetik alá.
Persze ma már a Mars utazás a cél, ahol a legénység kb. hat fős lesz. Persze balesetek történhetnek, sajnos, de arra kicsi az esély, hogy egyedül kelljen hazatérnie egy túlélőnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!