Válaszolnátok egy relativisztikus Doppler-effektussal kapcsolatos kérdésemre? Az igen vagy nem válaszoktól kíméljelek meg. (Alul bővebben. )
Szerintem ha a fény sebessége állandó lenne, akkor egy fényforrás felé közeledve a relativisztikus Doppler-effektusból adódó hullámhossz rövidülés miatt csak az érkező fény frekvenciája lenne nagyobb, miközben az érkező fény energiaszintje ugyanolyan maradna mint a keletkezése pillanatában, hiszen az egységnyi idő alatt érkező fényben az egységnyi idő alatt érkező energia mennyisége is állandó maradna vagyis nem változna.
Ha viszont a fényforrás felé közeledve az érkező fény sebessége nőne akkor egyértelműbb lenne számomra, hogy az energiaszit növekedése miért lenne arányos a frekvencia növekedésével (miközben az érkező fény hullámhossza természetesen nem változna).
Mi erről a véleményetek?
Vagy inkább azt kérdezem, hogy mivel magyaráznátok, a fény energiaszintjének növekedését egy fényforrás felé közeledve?
Ha már az M-M kísérlet szóba jött.
Most nem a kísérletet elemezném, hanem magát az interferométert tenném be egy másik kísérletbe.
Független attól, hogy hogyan mozgunk az interferométerhez képest, a detektorernyőn lévő kép mindig ugyanazt fogja mutatni nekünk, legfeljebb ha közeledünk kékbe, ha távolodunk tőle akkor vörösbe eltolódva, de az ernyőn lévő rajzolat ettől még ugyanaz marad. Mit is jelent ez?
Ha a fény sebessége független lenne a kiindulási pont mozgásától, akkor annak viszonylatában, hogy hogyan mozgunk az interferométerhez képest, úgy változna az általunk látott detektorernyőn lévő kép. De miután az ernyőn lévő mintázat nem változik, ezért a fény sebessége nem lehet független a kiindulási pont mozgásától.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!