Létezik olyan láng, ami 30°C alatt ég?
Létezik, lassú égésnek hívják.
Látható fényt az nem ad.
Ha láng alatt valamilyen ionizált, "világító" gázt értesz, akkor annak muszáj minimum 6-700 C fokosnak lennie, az a hőmérséklet adja a fényét és a színét.
Létezik láng, ami adott feltételek melett 100-120 C fokos, de azt laborban lehet csak előállítani:
Ha úgy vesszük minden öngyorsító exoterm reakció "égés". Viszont csak elég kevés ad annyi összenergiát hogy az látható fény kibocsájtással is járjon ami azt jelenti hogy ionizálja a környezetét is.
Ebben #3 nak tökéletesen igaza van.
És ebből kijelenthetünk valamit: Nem minden lángol ami ég!
Ebből viszont következik a kérdésedre a válasz is:
- Nem létezik.
Biztosan van 30 fokos "égés" valamilyen exoterm reakció formájában. De lángja nem lehetséges egy ilyennek sem!
Hm, nevezhetek-e minden exoterm oxidációt égésnek?
A láng oké, egyértelműen olyan oxidációra utal, melynek égésgáza elég forró, hogy fényt bocsásson ki.
De az égés maga.
Igazán égésnek azokat a folyamatokat szoktuk nevezni, melyek exotermek ugyan, de szükségük van gyújtóhőmérsékletre, melyet a saját oxidációs hő biztosít a folyamatos oxidációhoz, vagyis önfenntartóak.
Az "öngyorsító" alatt pont ezt értettem, hogy a beindítás után fenntartja magát vagy még gyorsul is a reakció.
Valóban érdemes lenne viszont szétválasztani hogy mi az ami magától beindul és mi az amit be is kell indítani mondjuk egy kis plusz hővel.
De ezt a +30C fok ami kb szobahőmérséklet kizárja, mert a legtöbb reakció el is indul ekkora hőmérsékleten a sima összekeveréstől is.
Szóval elég kevés olyat találnánk ami mondjuk 20 fokon összekeverve nem indul be, de ha 30 -ra melegítjük akkor beindul és nagyjából ott is tartja magát, nem áll le és nem fut meg mondjuk 100C -ig.
#7 Erősen kétlem hogy használnák ilyesmire:
"
Élettani hatása
A szén-diszulfid erős méreg, főként a központi idegrendszerre hat. Gőzeinek ismételt belégzésekor először mámoros hangulatot, indokolatlan jókedvet okoz, majd dührohamokat kap a mérgezett. Fülzúgást, kettős látást, éjszakai álmatlanságot, szédülést, fejfájást, ingerlékenységet okozhat.
"
"Teljesen tiszta állapotban kellemes, éterre emlékeztető szagú vegyület. A közönséges szénkéneg kellemetlen (a rothadt retekére emlékeztető) szagú, mert fény hatására bűzös vegyületekké bomlik.
"
"Gyúlékony vegyület, már parázsló gyújtópálcától is meggyulladhat. Világoskék lánggal ég, égésekor szén-dioxid és kén-dioxid keletkezik. A szén-diszulfid-levegő elegy már szikra hatására is belobbanhat.
C S 2 + 3 O 2 → C O 2 + 2 S O 2 {\displaystyle \mathrm {CS_{2}+3\ O_{2}\rightarrow CO_{2}+2\ SO_{2}} } {\displaystyle \mathrm {CS_{2}+3\ O_{2}\rightarrow CO_{2}+2\ SO_{2}} }
"
Mindezek mellett valóban elég alacsonyak a kérdés szempontjából az értékei:
"
Lobbanáspont -30 °C
Öngyulladási
hőmérséklet 90 °C
"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!