Feketeség a Nap középpontjában?
Figyelt kérdés
Ugye tudjuk, hogy a Nap középpontjában 15-20 millió fokos a hőség, és óriás a nyomás. A magfúzió még így is viszonylag lassú (szerencsére). Viszont szerintetek lehetséges, hogy ezen a hőmérsékleten MÁR nem is keletkezik látható fény, "csak" röntgensugárzás, tehát hogy ott koromsötét van, vagy max. csak annyi fény van, amennyi a Nap külső burkaiból visszadiffundál, ahol már a hőmérséklet alacsonyabb, és az energia látható fényként szabadul fel.#Nap #csillagászat #hőmérséklet #fizika #sugárzás #fény #sötétség #Planck #feketetest-sugárzás #Stefan–Boltzmann-törvény
2019. máj. 29. 19:12
1/3 anonim válasza:
Ha megnézed a Planck-görbéket, láthatod, hogy bár a hőmérséklet emelésével a görbe csúcsa valóban az alacsonyabb hullámhosszok felé tolódik, ugyanakkor minden hullámhossztartományban növekszik a teljesítménysűrűség.
Szóval ha a nap közepén hőmérsékleti eloszlás van, akkor nagyon is vakító ott a fény.
Az persze kérdés, hogy valóban termikus-e ott az energiaeloszlás, ezt kapásból nem tudom, de nagyon valószínűnek tartom, mert miért ne lenne az?
2/3 anonim válasza:
Lehetséges, mert véleményem szerint a sötétség az ősi elem és annak csak levált "töredéke" a fény, a "világosság".
Az biztos, hogy a létezés magja sötét, ahogyan a szentség is fekete éjszaka.
3/3 anonim válasza:
pfuuu...kettes....
menj inkább az ezotériába!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!