Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem növény a gomba?

Miért nem növény a gomba?

Figyelt kérdés
Én még úgy tanultam. Most viszont azt olvasom, hogy "ahogy az állatok és a növények, a gombák is külön országa az élővilágnak." Egy ismerős azt mondta, hogy azért, mert állati tulajdonságaik is vannak. Arra azonban, hogy mik ezek, értelemset nem mondott, csak azzal ütötte el, hogy "vannak köztük állati nagyok is". Magyarázatot viszont nem találtam rá az interneten sem.
2008. nov. 12. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Állati tulajdonság: heterotrófok, azaz szerves táplálékot "esznek", míg a növények szervetlenből állítják elő a szükséges dolgokat. Viszont nem állatok, érthető okokból.
2008. nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

ha úgy tanultad, hogy növények, akkor rosszul tanultad.

Én úgy tanultam, hogy se nem állatok, se nem növények. (külön ország) Pedig van annak már vagy 20 éve is, hogy ezt általánosban tanították.


"A rendszertanban régebben a növények világába sorolták, de mivel az anyagcseréjük alapvetően lebontó, és oxigént nem termelnek, ezért önálló rendszertani országba sorolták át őket. Monofiletikus csoport, tehát fejlődéstörténetileg egyetlen közös ősre vezethetők vissza."


"A gombák az állatokhoz hasonlóan heterotrófok, azaz szénszükségletüket szerves anyagokból, energiaszükségletüket pedig kémiai anyagokból fedezik. A gombák többsége aerob (azaz anyagcseréjükhöz szükségük van oxigénre). Sok gombafaj hosszú ideig kibírja az oxigén hiányát, azonban ilyenkor egy idő után a sejtjeik szaporodása leáll. Az anaerob (a levegő oxigénjét egyáltalán nem hasznosító) gombafajok másodlagosan anaerobok, azaz eredetileg nem voltak azok, csak elvesztették mitokondriumaikat."


forrás: [link]


vesd össze:

[link]

és

[link]

2008. nov. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Heterotrófok mint az állatok, nem tudnak mozogni mint a növények, a sejtfaluk pedig kitinből van (a növényeké cellulóz, az állatoknak pedig nincsen).

Azért tanultad még úgy, mert az akkori tudomány szerint oda sorolták őket. A rendszertan állandóan változik, új fajokat ismernek meg, vagy már egy ismert tanulmányozásával ide-oda rakosgatják a rendszertanban:)

2008. nov. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!