Milyen kockázatai lehetnek az ipari méretű hulladékégetésnek?
Elfogy a hulladék és leáll az erőmű. :)
Az alkalmazott technológiától függően számos környezeti kockázatot rejt, mint ahogyan minden más hulladékkezelési eljárás.
Elsősorban az, hogy nem tudsz egy adott fűtőanyag-típusra tervezni. Folyamatosan változik a tüzelőanyag mérete, fűtőértéke, összetétele, eltérő mennyiségű visszamaradó anyag keletkezik belőle...
Emellett az összetétel bizonytalansága miatt igen nagy probléma a megfelelő emissziócsökkentő-rendszerek tervezése is. Ugyanis egy égési folyamat során több ezer reakció játszódik le szimultán, más-más terméket létrehozva. Ezek lehetnek egyszerűen CO2 vagy vízgőz, amely normálisan szénhidrogének égetése során dominánsan alkotják a füstgázt (nitrogént most ne vegyük ide).
Azonban jöhetnek oxigenátokat, nehézfémeket, radioakítív komponenseket, halogéneket tartalmazó hulladékok is. Ezek kezelése szintúgy külön berendezéseket, rendszereket igényel.
A kérdés annak fényében is egyre sürgetőbb, mivel az EU-s direktívák folyamatosan alacsonyabb emissziós határértékeket határoznak meg. Aki pedig késik a fejlesztéssel, az egy idő után nem fog megfelelni ezeknek az előírásoknak - lehúzható a roló.
Mesélték, még az ántivilágban, hogy egy repülőgép vámmentes készletét (nyugati dohányáruk, stb) akarták megsemmisíteni, mivel a lehetőség fennállt, hogy valami trópusi betegséggel érintkezhetett, aki pakolta, vagy mi. Az ott levő személyzet beugrált a szemétbe, pillanatok alatt eltűnt minden, egyszerűen lehetetlen volt megakadályozni.
Hát ez ritka eset, meg alighanem ha másodjára volt ilyen, akkor kirendelték a munkásőrséget, de egy milliós városban ez nagyon ciki tudott volna lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!