Tudtok érdekes kiselőadás témákat?
Gyógynövények, amit szépen össze lehet kötni a növénytannal, amit már biztosan vettetek.
Eszembe jutottak még a kábítószerek mint kiselőadás téma, ami szerintem egy nagyon érdekes téma, sok anyag rendelkezésre áll. Már nyugodtan kivetíthetsz szerkezeti képleteket is, tizedik osztályban valamennyire illik tudni értelmezni ilyeneket... :)
Érdekességek az állatvilágból, aminek van némi kémiai vonatkozása. Pl. milyen molekula "mérgez" a nyílméregbékánál, kígyómérgek, mi történik, ha megszúr a darázs, feromonok, mitől büdös a bűzös borz...
Biztos volt már mikrobiológiás rész a tananyagban, szóval simán lehet beszélni egy kiselőadás keretében az antibiotikumokról és megemlíteni az antibiotikumrezisztenciát.
Amúgy sugárbiológiai rész is izgalmas, tehát el tudok képzelni egy Csernobilról szóló kiselőadást is, ez sem rossz ötlet.
Válassz olyan témát, amiről szívesen beszélsz, és sugározzon rólad, hogy "élsz-halsz" az adott témakörért. Akkor biztos, hogy jó előadás lesz. :)
Én vagyok a 4. Kérdőívek kitöltését azért nem javaslom, mert
- Minden lusta bsc hallgató úgy próbálja megoldani a bsc diplomáját, hogy felb.sz egy kérdőívet a netre és megkéri a facebook imserőseit hogy töltsék ki.
- Emiatt aztán egyes időszakokban 28 csillió kérdőív jön az emberrel szembe, amitől a fenének sincs kedve kitölteni a következőt.
- Ami miatt ha valaki mégis kitölti, akkor sokszor csak ikszelget jobbra balra. (Emiatt egy magára valamit is adó kérdőív eleve tartalmazna ellenőrző kérdéseket, de ilyet nem látni az amatőr kérdőívekben.)
- Jó kérdőívet csinálni nehéz, a legtöbb ilyen netes kérdőív totál trehány, ami tetézve a fenti problémákkal azt eredményezi, hogy a válaszok irrelevánsak lesznek. Például sokszor látok olyat, hogy alapvető lehetőségek hiányoznak a válaszok közül, iylenkor az mebre vagy klikkel valamit kínjában (csak akkor az ugye nem lesz igaz), vagy hagyja az egészet a francba.
- Mivel a kérdőíved a neten terjed, a kitöltők csoportja nem reprezentatív. Egy bármilyen közvéleménykutatás vagy felmérés alfája és omegája az, hogy reprezentatív legyen. Ha például a kérdőíved a sors szeszélye és fura megsoztási algoritmusok folytán beszabadul a Pirosat Szeretők Társaságának facebook csoportjába, akkor arra a kérdésre, hogy mi a kedvenc színed, mindenki pirosat fog válaszolni. Te meg nézel, hogy ezek szerint Magyarország kedvenc színe a piros, és semmilyen kontrollod nincs afölött, hogy ez egy igaz eredmény-e, vagy csak valamilyen félreértés.
Nagyjából ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!