A tömeg miért jár együtt a vonzóerővel? (gravitáció)
Úgy képzeld el, hogy a világegyetem egy tiszta Gondolat, s benne létezünk mi is, tehát a világot, elméinken belül látjuk, de tévesen külsőnek hisszük. S ha gondolat minden, akkor simán fel lehet fogni, hogyan lehetséges a gravitáció, vagy az emberi tudat.
Rövidre fogva, ha a világot mentálisnak fogod fel, nem pedig materiálisnak, akkor simán érthető az egész, és még újabb távlatok nyithat meg az ember elméje előtt, hiszen valaminek lennie kell ami adja az "életet", tudatosságod. :)
üdv
25/F
De a kérdező megérteni akarta, nem pedig legyőzni. :)
Bár az is lehetséges ilyen nézőponttal. :P
üdv
25/F
Szerintem meg a világ létezik függetlenül attól, hogy mi mit képzelünk el...
A gravitációra sűrűn lehet látni azt a példát, mikor egy kifeszített fóliára (-tér-), rátesznek egy követ (-tömeg-). Ekkor a fólia behorpad a kő alatt, de ha felülről nézzük, mi ezt nem látjuk. Viszont mikor egy másik tárgyat teszünk a fóliára, akkor az rágurul a kőre. A lényeg, hogy felülnézetből nem látszik a fólia deformálódása, csupán azt vesszük észre, hogy a kő "vonza" a másik tárgyat.
A valóságban is talán így működhet a gravitáció, csak ott a tér minden irányból meghajlik...
egyesitsuk a newtoni es a modern fizikat:
minel nagyobb tomegu egy test, annal tobb anyag van benne, annal tobb atom epiti fel. ezek alapjan annal tobb gluont kepes "cserelgetni", tehat annal nagyobb a gravitacios ereje, amelyet hivhatunk tomegvonzasnak, gravitacios eronek, tergorbuletnek... ha van GUT, akkor ez a harom nem kulonitheto el...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!