Mi okozza ezt a viharos nyarat? Több, mint két hónapja
állándóaka viharok, felhőszakadások, jégesők. Van
erre tudományos magyarázat? Meddig tart ez még?
1/16 anonim válasza:
mivel nem vigyáztunk a környezetünkre , tönkretettük a földet az erdöket, eltolódnak az éghajlatok, meg globális felmelegedés...és a természet igy bosszulja meg. szal az emberek hibája. de még most se fogja fel sok ember.
2010. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
orbán megmondta, h egy új magyarországra ébredünk majd:)
amúgy valszeg a globális felmelegedés.
az eredmény ,h pár hónap alatt rohadt sok eső esik elég durván, utána hónapokig szárazság.
2010. júl. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
Szerintem az, hogy beleavatkozunk a természet folyamataiba. Emlékezzetek, a Kíni olimpián nem kellett félni, hogy sportesemény elmarad időjárási okok miatt, mert szétlötték az esőfelhőket. A rádióban nyilatkozott egy magyar gyümölcstermesztő, azt mondta, olcsóbb volt olyan berendezést vásárolnia (használtan), ami szétoszlatja a jegeseső felhőket, mint a biztosítási díjj lenne a gyümölcsösére. Nem csak ez az oka, de szerintem tuti benne van. Valahol le kell esni annak a csapadéknak, ha ott nem hagyják, akkor itt.
2010. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
a szegedi egyetem professzorai szerint a vulkánkitörés is közrejátszik
2010. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
Remélem trollkodtok srácok.
2010. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
Remélem végre rájönnek az emberek, hogy nem kéne Istent játszani. Nem is árt, ha a Föld megbosszulja azt, amit "tettünk" vele.
2010. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
Szóval az elöttem szóló okos Mikulásoknak üzenném, hogy az idei nyár korántsem rendkívüli. Viharok mindig is vannak, akár nagyok is, de az ember utólag meg sem szokta jegyezni. Gondoljatok csak 2006 augusztus 20-ra, vagy a számtalan egyéb viharos napra, ami aznap hatalmas felhöszakadásnak tünt, de így utólag nem is volt számottevö.
Viszonyításként: sem árvizi rekord, sem csapadékrekord nem dölt meg sehol eddig az idén.
2010. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
tessék te szerencsétlen, az összes média ezt szajkózta:
[link]
2010. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
Van rá normális magyarázat.Itt Közép-Európában a legváltozatosabb az időjárás,évről-évre más-más lehet.Az éghajlatot passzív és aktív tényezők alakítják,iskolában,legalábbis közép,és általánosban nem beszélnek az ún. akciócentrumok létezéséről.Ezek,főleg nálunk nagy szereppel bírnak.A négy óriás akciócentrum közül kettő állandóan üzemben van, kettő viszont csak időszakosan működik. A két állandó akciócentrum sem egyformán fejlődik. Az Atlanti-óceán É-i részén terpeszkedő izlandi minimum télen, az Azori-szigetek környékét megülő azori maximum pedig nyáron erősebb. Ezzel szemben a Balhas-tótól K-re egész Mongólia felett elnyúló belső-ázsiai (mongóliai) maximum csak télen, a Dél-Arábiától az Indiai-alföldig terpeszkedő hatalmas elő-ázsiai (iráni) minimum pedig csak nyáron alakul ki, akkor viszont nagyon erősen.Nyár elejére a felmelegedés következtében a belső-ázsiai magasnyomású mag fokozatosan felbomlik, ugyanakkor kialakul az elő-ázsiai alacsonynyomású mag. Ez óriási szívómotorként működik, s ezáltal felerősíti a Ny-i szeleket. Ezért a nyár elején a még elég erős izlandi minimummal együtt a ciklonok egész sorát, s velük bőséges esőzéseket küld a kontinensre. Ezt nevezzük európai monszunnak, mert többnyire éppúgy erős zivatarokkal, záporokkal köszönt be, és jelentős lehűlést okoz, mint az ázsiai nagy monszunrendszer, s lényegében ugyanazok az indítóokok működtetik. Ezután az izlandi minimum erősen legyengül, az azori maximum pedig felerősödik. A nyár sorsát szintén a maximumok és minimumok erőviszonyai döntik el.A télről nem kérdeztél,de ott is ettől függ,hogy mennyire kemény,vagy enyhe.
2010. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
Ma 11.59!
Honnan tájékozódsz te?!
Figyelemmel kíséred az agrárium sorsát?
Lánctalpas gépekkel aratnak! Több milliárdos a kár ( volt ahol vetni nem tudtak, aztán az egészet elvitte a vízállás, a fele termény oda lett, s most ezek a nehéz gépek is tönkreteszik a talajt, a learatott termés nem megfelelő minőségű,
a méhészetet igen csak nagy kár érte megint, és még sorolhatnám...) Katasztrófa az egész!
De nem baj, most örülhet az Eu, mert mindent eltudnak nekünk adni méreg drágán!
S ez teljesen normális, tényleg!
2010. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: