Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy hívják azt az elméletet,...

Hogy hívják azt az elméletet, hogy minden vegtelenszer letezik és minden amire csak gondolunk megtörténik egy másik ugyan ilyen földön az univerzumban?

Figyelt kérdés
Ezt így is képzeljem el?
2019. márc. 7. 00:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Ez elvileg a sokvilág elmélet lenne, de az sem így szól.

2019. márc. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
A multiverzum sem fedi le. Szerintem sincs rá egyszavas kifejezés.
2019. márc. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a multiverzum szót keresed, de ez nem egy tudományos elmélet, hanem nézőponttól függően a filozófia és ezotéria közötti valami.
2019. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dq ***** válasza:

Ez egy matematikai/filozófiai 'tétel'. Bizonyos feltételekből, mint a térszerűen végtelen univerzum, meg a valamilyen értelemben véletlenszerű anyageloszlás, következik hogy minden, ami megtörténhet, az meg is történik. (1 valószínűséggel.)

(A feltételek persze nincsenek összefüggésben a világunkkal, tehát nem igazak, vagy ilyesmi.)


Szerintem nincsen neve, ez egy kicsit szomorú, annyi teljesen gyökér gondolatnak és gondolatkísérletnek van neve, ennek pont nincs.

Ezért most elnevezem az első feltételt SIU-nak, azaz spatially infinite universe-nek. Ha hivatkozni vagy gondolni akarsz rá, használhatod a SIU-elmélet kifejezést.


Valaki 1-es szintű multiverzum elképzelésnek nevezi/kategorizálja, erről bővebben itt:

[link]


Témában tudom ajánlani angolul, nem olyan szörnyű, de legalább rövid:

[link]


Lazán kapcsolódik, de a SIU-elméletre épül a kozmológiai interpretáció (ötlet):

[link]

2019. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dehogyis nincs rá egyetlen szó! Ezt a cselekményt (nem elméletet) röviden fantáziálásnak nevezik. Ott bármi megtörténhet, meg az ellenkezője is. Mi döntünk.

Ami a természeti valóságot illeti, az eg másik dolog. Ott bizonyítani kéne az elméletet. A fantázia ahhoz kevés.

2019. márc. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!