Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy is van ez az egyedfejlőds...

Hogy is van ez az egyedfejlődsénél? Halak, biosz

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Egy kicsit megkeveredtem. A halak szaporodását tanulmányozom, és írják:

Egyedfejlődés : átalakulással vagy

Átalakulás nélkül, közvetlen fejlődéssel

Ha jól tudom a közvetlenben nincs lárvaalak az átalakulásban meg van. De hogy ne lenne lárvaalak a halaknál, ha az ikrából fejlődnek ki ?

Ezen az oldalon meg találtam egy ábrát, ahol a közvetlen fejlődéshez is lárvaalakot ír.


[link]


Kérlek segítsetek.

Köszönöm



#halak #bioológia
2019. márc. 3. 10:36
 1/1 anonim válasza:
Sokféle hal van. Egész más egy csikóhal, egy cápa, egy tüdőshal vagy egy ponty. Az ikra kori fejlődés a külső táplálkozás kezdetéig tart. A lárvaalak pedig a kifejlett egyedekre jellemző szervek kialakulásáig. Amelyik már úgy kezdi az önálló életmódot, hogy ikrából kikelve teljesen fejlett mindene, csak méreteiben növekszik, annak nincs lárvaalakja.
2019. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!