Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem értem, a szén elégetésével...

Nem értem, a szén elégetésével nyertünk energiát, ha a széndioxidot visszaalakítjuk szénné, akkor ahhoz nem kell több energia, mint amit kinyertünk belőle korábban?

Figyelt kérdés

[link]


És a cikket miért nem hivatkozzák? Hol ez a tudományos publikáció?



2019. febr. 27. 20:36
1 2
 1/14 hollófernyiges ***** válasza:
Én ennél tudok olcsóbb, egyszerűbb és megújuló energiával működő változatot: faszén.
2019. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%

Érdekes idézet a cikk végéből:

"Folyékony fémeket használva katalizátorként megmutattuk, hogy lehetséges szobahőmérsékleten a gázt szénné alakítani egy olyan folyamatban, amely hatékony és megvalósítható."

Vagyis még hőenergiát is nyernek ha az elégetett szenet folyton visszaalakítják szénné? Ha netán így van, akkor ez a technológia el lesz hallgatva mert sértené az energialobbi érdekeit.

2019. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt az eredeti cikk.

2019. febr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

De igen MINDENKÉPP több energia kell.

Egy szóval se írja, hogy nem kell több energia.


A már a levegőben lévő szén-dioxid megkötéséről szól a cikk.

Ha az eddigi legjobb módszer 10X energiát használt és az új módszer mondjuk csak 5X-et, akkor az új módszer hatékonyabb. Ráadásul ha az új módszert szoba hőmérsékleten is lehet csinálni az extrán jó dolog.


De ettől még energia igénye lesz az új módszernek is.

2019. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nyilván energiaigényes, nem azt kérdeztem. Hanem hogy annál több energia kell-e mint amennyit nyertünk korábban azáltal, hogy a széndioxidot pl. szén elégetésével szénerőművekben termeltük. Vagyis ha a korábban károsanyagként kibocsátott széndioxid hatalmas mennyiségét a légkörből meg akarjuk kötni, akkor ahhot több energia kell, mint amennyit azzal nyertünk korábban, hogy kibocsátottuk? Ennek ne sok értelme van. Akkor nem kellett volna kibocsátani és jobban jártunk volna, másrész honnan lesz az energia? Vagy az a koncepció, hogy amit korábban szénerűművek kipöfögtak azt most atomenergiával visszatuszkoljuk és persze nem 100%-os hatásfokkal?
2019. febr. 27. 22:19
 6/14 dq ***** válasza:

Nem feltétlen kell hozzá több energia. Pl ha hagyjuk hogy a természet csinálja amit csinál, akkor konkrétan 0 energiából megvan.

Bár jó lenne energiát kivonni vele a légkörből, ha mi magyarok nem is, máshol a világon szó szerint belefulladnak.

2019. febr. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Feltalálták a spanyolviaszt. Ez a folyamat már évmilliárdok óta zajlik, ráadásul teljesen ingyen, úgy hívják, fotoszintézis.
2019. febr. 28. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

"ha a korábban károsanyagként kibocsátott széndioxid hatalmas mennyiségét a légkörből meg akarjuk kötni, akkor ahhot több energia kell, mint amennyit azzal nyertünk korábban, hogy kibocsátottuk?"

Színtiszta kémiai hőszámítással igen, így van.

Csak nem mindegy, milyen teljesítménnyel, szóval mennyi idő alatt, milyen hatásfokkal és milyen energiaforrással tesszük ezt. A fosszilis energiaforrások felhasználásának, égetésének az a fő gondja, hogy sokkal gyorsabban történik a széndioxiddá alakulás, mint ahogy a visszafelé folyamat zajlik, ezért jár ez hőplusszal, illetve felgyűlő széndioxiddal.

A növények nagy cheaterek, ők milliárd éve megújuló energiával dolgoznak, de a tempójuk nyomába sem ér a mi égetésünk tempójának. Szerencsére egyelőre többen vannak, mint az égetők, ez sokáig úgy-ahogy kompenzálta a sebességkülönbséget. Ez az arány sajnos romlik, ez itt a baj.

Tulajdonképpen olyan módszer kell, ami a globális össz CO2 keletkezés tempójával lépést tartani tudó visszaalakítást tesz lehetővé. Ez vagy kis helyen gyorsan nagyon nagy energiabefektetéssel megy, vagy nagyon nagy területen elosztva, helyileg kis tempóval és energiával (lehetőleg megújulóval), de a nagy mennyiség kompenzálja a kisebb tempót.

Ez az, amit nehéz megoldani.

2019. febr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a légkör CO2 szintjét hatékonyan csökkenteni akarjuk azoz szerintem az lenne a legjobb módszer ha nagy mennyiségben elásnánk szerves anyagot, ezzel meggátolva hogy lebomláskor CO2 keletkezzen, ezzel kivettük az anyagot a szén körforgásból.

Egy másik megoldás lenne szerintem, ha Föld erdőterületeit drasztikusan megnövelnénk, ezzel egy csomó szén kerülne át a légkörből a biomasszába.

2019. febr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

#9: Plusz ne feledkezzünk meg a világóceánok hatalmas oxigéntermelő és szénmegkötő képességéről.

A tengeri zöldplankton adja a földi oxigén jó kétharmadát és egyben a szénmegkötést is.

Itt egyébéknt nagyon nagy szerepe van a tengeri telepes állatok szénbeépítésének is, karbonátok formájában, például korallpolipok.

2019. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!