A foton amplitúdója mérhető méterben?
Ha már transzverzális hullám...
Tudtok példákat is mondani?
Csak amennyire pl. egy rádió adó teljesítménye mérhető méterben. (Nem.)
A mechanikus transzverzális hullámoknál térbeli kitérésről beszélünk, itt pedig térerősség vektorok vannak, de azoknak nincs térbeli hosszuk.
Ha az angol megy, itt egy kis válasz:
A foton hagyományos értelmezésben: elektromágneses hullám. Az elektromos és mágnesestér vektorok nagysága változik időben.
Úgy érdemes elképzelni ezt, hogy az időben változó elektromos tér mágneses teret csinál (időben változót) és az időben változó mágneses tér időben változó elektromos teret. Ráadásul ezek egymásra merőlegesek.
Itt van egy elég jó ábra
Ezekből világos, hogy az amplitúdó az a megfelelő térerősséggel adható meg (nem méter). A hullámhosszát lehet méterben mérni (két azonos fázis közötti távolság a hullámban).
A fénysugárnak nincs vastagsága, mert az definíció szerint egy olyasmi matematikai konstrukció, mint pl. a geometriai pont. A sugároptikát geometriai optikának is hívják.
Amire te gondolhattál, az a fénynyaláb (pl. lézernyaláb), vagy sugárköteg, annak már lehet méretszerű jellemzője.
8. Van neki vastagsága de az rendkívül kicsi, nem mindegy, hogy nincs neki vagy csak vékony. Minden fénysugárnak egyforma a vastagsága, legyen az hosszúhullámú vagy gamma foton.
A foton egy yin yang keresztmetszetű forgó rendszer, 4 energiarészecskéból áll. Az átmérője NEM amplitúdó és a hullámhossz (tkp a frekvencia) annyit jelent, hogy hányat forog egy másodperc alatt. A gamma foton sokat fordul míg a hosszúhullámú keveset.
A foton vastagsága az elektron vastagságának a duplája (nem az elektron szokásos méretének amely az elektron tórusz átmérőjének felel meg, hanem a tórusz vastagságának, amely lényegesen kisebb lehet !). A foton nagyon vékony.
Az elektron nem golyó és nem elemi részecske.
A proton szintén tórusz (nincsenek benne kvarkok) és a vastagsága az elektrontórusz vastagságának felel meg. A protontórusz átmérője az elektronnak kb harmadrésze.
Na toljunk rajta mégegyet ha már úgyis lehúztok:
A pozitron és a proton ugyanaz az anyag! Csak frekvenciában különböznek. A protoné 1836-szor nagyobb frekvencia/energia.
Az elektron és az antiproton szintén ugyanígy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!