Napelem. Visszatáplálós/szigetüzemű?
Sziasztok!
Szerintetek miért használnak magyarországi háztartásokban inkább visszatáplálós rendszert, mint szigetüzemű (akkumulátorost)???
Köszi a választ :)
Sokan nem értenek hozzá és azt hiszik hogy a visszatáplálós fajta is jó akkor ha áramkimaradás van és mégis van náluk áram. Van ilyen ismerősöm aki még 3 éve ilyet alakíttatott ki jó drágán. Igaz hogy a villanyszámlája olcsóbb jóval, de koppant amikor szembesült az igazsággal hogy neki egy csepp árama nem lesz áramkimaradás esetén, erre is akkor jött rá amikor áramkimaradás volt a városukban jó 3 órán keresztül és akkor olyan szinten felhúzta magát hogy perelni akarta a céget akik ezt csinálták. Amikor elővette a papírokat hogy megkeresse az elérhetőségüket akkor elolvasta részletesen a papírokat és akkor szembesült az igazsággal.
Egyébként sokan azt hiszik hogy a visszatáplálóssal is lesz áramuk áramkimaradás esetén és olcsóbb is lesz a villany.
Viszont akik kicsit értenek hozzá és elsősorban azért építenek szigetüzemű napelemes rendszert hogy legyen valamennyi áramuk kimaradás idején, meg egyes fogyasztókat arról üzemeltessenek takarékoskodási célból.
Szerintem két okból:
- kisebb a bekerülési költsége (nem kell megvenni egy bazi nagy akkupakkot)
- visszatáplálásért fizet a szolgáltató (olcsóbban ad vagy "lefogyaszthatod").
Mondjuk visszatáplálni a szigetüzeműről sem lehetetlen, egyik nem feltétlenül zárja ki a másikat.
Nálunk áramszünet egyébként kb. 15 éve volt utoljára, ma már nem túl gyakori jelenség. Azért néha persze előfordul, főleg valamilyen katasztrofális időjárás következtében, szélvihar, árvíz, nagy havazás, ilyesmik. De sok helyen pl. még mindig légkábelek vannak, annak meg elég, ha Józsi bá este a kelleténél részegebben jön haza a traktorral, és eltraffálja az oszlopot a hátsó kerékkel. Az is 3-6 óra áramszünet, jobb esetben.
Egyértelműen a bekerülési költség miatt.
Szigetüzemű rendszert csak ott érdemes, ahol más nincs, vagyis az áramszolgáltató túl sokat kér hogy bevezesse a villamosenergia szolgáltatást.
Másrészt az akkus energiatárolása veszteséges, a régebbi rendszerek 50% hatásfokúak voltak, ma talán 70%-ot tudnak.
Azért, mert aki jól tervezett visszatáplálós rendszert telepít, annak bár nem feltétlenül van tudományos képzettsége, de megvan a józan paraszti esze.
A visszatáplálós rendszerek használói nyáron (amikor 16 órát süt a nap) termelik meg az éves energia szükségletük túlnyomó részét. És amit nem használ el a klíma, meg a hűtőszekrény, azt feltáplálják a hálózatba.
Télen meg behavazódik a napelem és nem termel. Amúgy is télen 16 helyett csak 8 órát van világos. De ha világos van se süt néha a nap, mert felhős, ködös getva idő van hetekig.
Na, ekkor fogyasztja el a feltáplálós rendszer használója a nyáron megtermelt többletet (már ha jól tervezte a rendszerét).
Adjál nekem árajánlatot egy olyan akkumulátorra, ahol a nyáron megtermelt áram felesleget télen tudom elhasználni!
Na látod...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!